Elvis Naçi dhuron shtëpi dhe pension jetimëve të 2 vëllezërve kosovar që humbën jetën në Durrës

30/11/2019 - 18:05

Elvis Naçi u ka lidhur pension gjashtë fëmijëve të dy vëllezërve Isa dhe Shemsedin Abazi në Gjilan të Kosovës. Naçi njoftoi gjithashtu se do mundësojë ndërtimin e një banese për ta.

Vëllezërit Abazi humbën jetën nga tërmeti. Naçi theksoi në rrjetet sociale se shumë shpejt do të ndërtohet shtëpia e re si dhe do u lidhet një pension në vlerën e 1000 eurove për 6 fëmijët e mbetur jetimë.

"Ne Familjen Abazi ne Gjilan ku vdiqen nga termeti dy vellezerit qe ndodheshin ne Durres, Qofshin te Xhenetit dhe shume shpejt fillon Shtepia e re per t'u ndertuar dhe nje pension 1000 euro per 6 Jetimet. Amin", shkruan Naçi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu

Shkolla shqipe në Bocholt, Gjermani ka mbledhur një fond prej 3270 euro për riparimin e shkollës 9-vjeçare "Hamza Muça" në Durrës, e dëmt

“Objektet shëndetësore të dëmtuara lehtë si pasojë e tërmetit po rehabilitohen, ndërsa ato me dëmtime serioze do të përfshihen në planin

50 familje në lagjen nr.17 të Durrësit, në zonën e ish-Kënetës, ankohen për infrastrukturën rrugore mjaft të rënduar.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka siguruar qytetarët në Laç se shërbimi provizor i urgjencës nuk do të

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, zbuloi në rubrikën “Opinion”, në News24, se si është aktualisht gjendja shëndetësore e Ramë

Pasojat e pastërmetit të 26 nëntorit në Durrës janë dramatike në këtë prag dimri për mijëra banorë në Durrës.

Qendra “Smart Center” në Durrës vjen me oferta festive në muajin dhjetor.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga Qendra Sociale “Gonxhe Bojaxhi”, është shprehur se shërbimi  shënd

E ftuar në rubrikën "Opinion" në "News 24", psikologia Artemis Shehu tha se trauma pastërmet mund të zgjasë deri në katër javë.