Elvis Naçi: Do mbulojmë gjithçka për operacionin e Alvinit

12/11/2019 - 08:48

Kësaj radhe Open udhëtoi drejt Italisë ku bëri intervista me famijlarët e Alvin Berishës dhe më gazetarët e Le Iene që e bënë publike historinë e 11-vjeçarit.

Afrim Berisha i ati i Alvin, tha në Open se Alvin kishte edhe plagë të tjera përveç asaj të thembrës që ishte e njohur tashmë.

Teologu i njohur Elvis Naçi tha se kishte kontaktuar me Afrimin dhe i ka garantuar çdo mbështetje për shërimin e Alvinit.

“Fola me Afrimin para se të hyja në studio. Ishte pak i mërzitur por i thashë mos u mërzit. Kaloi një natë e errët dhe tani dielli po tregon rrezet e para. Alvin do t’i nënshtrohet analizave për të kuptuar gjendjen e plotë shëndetësore. I kam thënë Afrimit që do mbulojmë gjithçka që është e nevojshme deri në kurimin e plotë të Alvinit”, tha teologu Naçi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aureli dhe Alesjo janë dy fëmijë që janë hedhur nga pallati i tyre dhe i kanë shpëtuar tërmetit, ndersa familjarë kanë ndërruar jetë.

Tërmeti i rëndë, mëngjesin e 26 nëntorit la pas 51 viktima dhe qindra të plagosur.

Një muaj e gjysmë më parë, një familje e mbërritur para 12 vitesh në Durrës nga rrethi i Skraparit, pas shumë sakrificash blenë një apart

Pasi vendi ynë u godit nga një tërmet i fuqishëm më 26 nëntor, duke shkaktuar viktima dhe njerëz të lënduar, frika dhe paniku ‘mbërthehu’

30 sekonda….vetëm 30 sekonda fatale mjaftuan për të shkatërruar vatrën e ngrohtë familjare të Ajet Meçjas.

Edhe banorët e lagjes numër 7 në Durrës kanë mbajtur frymën pezull pas tërmetit të 26 nëntorit.

 “Buxheti i vitit 2020 është buxheti i rindërtimit të qendrave shëndetësore dhe spitaleve, pa cenuar shërbimet për qytetarët” - Kështu u

Psikologia Valbona Treska ka dhënë mesazhin për të gjithë qytetarët që janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit që t'i drejtohen atyre dhe m

Klement Çupi, ishte një ndër viktimat e tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

Shkrimtarja e njohur për fëmijë, Myzejen Konduri, njëkohësisht edhe Producente e Miss & Mr Durrësit dhe Miss & Mr Turizmi, bashkë