Flet babai i 11-vjeçarit: Alvini ka shumë plagë, ka frikë se mos e braktis

11/11/2019 - 22:20

Babai i Alvin Berishës, Afrimi ka treguar detaje nga momentet e para që ka takuar me djalin e tij.

Në një intervistë për “Open”, Afrimi ka treguar se i biri ka jetuar në kushte tejet të vështira dhe se tani po përpiqet që ta ndihmojë që mësohet me ambientin e ri. 

“Alvinin e mora por kam edhe dy fëmijë atje. Dumanët. Evën dhe Indritin. Do bëj çmos për t’i marrë. Ata janë kujdesur për Alvinin. Eva e ka gjetur. Janë tek çadra 27. Ajo vajza e ka parë Alvinin dhe më ka thënë që është mirë. Alvini mendonte se kur e pashë të plagosur nuk e doja më, e prandaj e lashë. Edhe tani nuk më lë që t’ja shikoj trupin. Ka shumë plagë. Nuk e di përse nuk më lë që ta shoh, ndoshta mendon se nuk e dua më,”- tha Berisha.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për shkak të tërmetit të 26 nëntorit, u dëmtuan edhe disa institucione arsimore, ndërsa mësimi u pezullua fillimisht në të gjithë vendi.

Një lutje për Shqipërinë përmes muzikës së Bach, Chopen, Willimas, Listz, e të talentit të artistëve shqiptarë e italianë mbërrin nga Rom

Klotilda Greku, e cila humbi bashkëshortin e saj Sajmir Grekun bashkë me vjehrrin dhe vjehrrën nga tërmeti i 26 nëntorit është sistemuar 

912 çanta shkolle së bashku me bazën materiale janë shpërndarë në disa shkolla të Durrësit dhe njësitë administrative.

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu

Shkolla shqipe në Bocholt, Gjermani ka mbledhur një fond prej 3270 euro për riparimin e shkollës 9-vjeçare "Hamza Muça" në Durrës, e dëmt

“Objektet shëndetësore të dëmtuara lehtë si pasojë e tërmetit po rehabilitohen, ndërsa ato me dëmtime serioze do të përfshihen në planin

50 familje në lagjen nr.17 të Durrësit, në zonën e ish-Kënetës, ankohen për infrastrukturën rrugore mjaft të rënduar.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka siguruar qytetarët në Laç se shërbimi provizor i urgjencës nuk do të

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, zbuloi në rubrikën “Opinion”, në News24, se si është aktualisht gjendja shëndetësore e Ramë