Gjendja e rënduar e rrugës "Aleksandër Goga" (VIDEO)

10/11/2018 - 15:38

Rruga “Aleksandër Goga” është dëmtuar mjaft gjatë viteve të fundit. Kjo rrugë që zë fill nga pallati i kulturës “Aleksandër Moisiu”, e përfundon në Porto-Romano është një prej arterieve më të rëndësishme që ka qyteti ynë.

Jo vetëm se është ndër më të mpipopullurat por shërben si për qytetin deri tek spitali Rajonal e më tej por edhe për zonën industriale. Një pjesë e këtij segmenti prej javësh ka mbetur në gjendjen më të keqe të mundshme për të gjithë përdoruesit, banorët dhe këmbësorët.

Segmenti nga dyqani i Dylit deri tek varresat e vjetra u hap në mes nga një kompani e cila shtroi tubacione, dhe më pas e la në gjendje të mjerueshme për të gjithë komunitetin.

Segmenti i cili mbetet shumë i rënduar për shak të dentësisë së madhe të banorëve dhe makinave që qarkullojnë aty po dëmton rëndë makinat. Bashkia e Durrësit e cila është edhe pronare e rrugës nëpërmjet strukturave të saj duhet t’ju “tërheqë” veshin inxhinierëve që e kanë lënë rrugën si mall pa zot.

Të gjithë ata që kalojnë në këtë rrugë mallkojnë shtetin e qeverinë, sepse dikush i papërgjegjshëm nuk e çon në gjendjen e mëparshme segmentin.

"DurrësLajm" i rikujton administratës së bashkisë se qytetarët durrsakë kanë mjaft halle e probleme, por problemet nuk duhet t’ja shtojnë ata që duhet t’i zgjidhin ato.

Inxhinierët e bashkisë që kontrollojnë firmat dhe rrugët të shikojnë çfarë bëhet jashtë "hundës" së tyre me pronën publike, me rrugët që i përkasin qytetit, qyterëve, përdoruesve, të gjithë popullit që paguan taksa për të patur rrugë më të mira, por me këto taksa paguan edhe administratën që duhet t’i kontollojë.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ramadan Hasa është një 67-vjeçar i cili jeton në kryeqytet.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, priti 54 mjekët e rinj që do të punësohen, duke filluar nga sot, në s

Në pesë qarqe, Korçë, Kukës, Fier, Vlorë, Berat lindjet kanë pësuar rënie dyshifrore në vitin 2018, teksa numri i tyre kapësuar rënie në

Instituti i Shëndetit Publik u bën apel qytetarëve të bëjnë kujdes dhe të vaksionohen pasi vihet re se numri i rasteve të prekur nga frut

Bashkia Durrës, megjithëse është një ndër bashkitë më të mëdha në vend dhe me një peshë të rëndësishme në sektorin e turizmit, ende nuk g

Popullsia e Shqipërisë përveçse po pakësohet, po ndryshon më shpejtësi strukturën e saj në disfavor të moshave të reja, teksa popullsia n

“103 mjekë familje kanë aplikuar për t’u punësuar në sistemin shëndetësor parësor dhe pritet të punësohen në qendrat shëndetësore dhe

Popullsia e vendit shënoi rënie për të tretin vit radhazi më 2018 kryesisht prej emigracionit të lartë dhe rënies së numrit të lindjeve.

Në seancën e ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në Gjyq” këtë të diel ishin dy vëllezërit Xhevati dhe Ibrahimi.