Gratë naftëtare i përgjigjen Ramës: Nuk e ndërpresim grevën, hajde shih gjendjen tonë!

19/10/2020 - 11:41

Naftëtarët e Ballshit, të cilët prej 22 ditësh janë në grevë urie, i janë përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili iu kërkoi të ndërprisnin grevën e urisë, pasi ai është i gatshëm që të bisedojë për të gjetur një zgjidhje.

Grevistet naftëtare shprehen se nuk do e ndërpresin grevën deri në momentin që kryeministri të shkojë vetë në ambientet e grevës dhe të njihet nga afër me situatën, me problemet e tyre.

“Të vijë kryeministri të na shikojë gjendjen, të na japë një zgjidhje dhe pastaj shohim e bëjmë e ndërpresim ose jo. Nuk jemi dakord fare, nuk e ndërpresim grevën. Të vijë dhe të ulet këmbëkryq të na shikojë si jemi dhe në ç’gjendje jemi. Këtu do qëndrojmë jemi shumë të vendosura. Janë bërë të pabesueshëm, ndryshe nuk ka zgjidhje tjetër”, ka thënë njëra prej grave greviste.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një postim në “Facebook”, ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi bën të ditur se është konsituuar Këshilli i Arsimit të La

Gazetarja Anila Hoxha ndodhej në Porto Romano, pranë familjes Përgega e cila është prekur nga tërmeti i 26 nëntorit dhe edhe sot e kësaj

Një vit pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit 2019, familjarët kanë zhvilluar homazhe në vendin ku ngrihej objekti katër katësh i familjes

Në ditën Ndërkombëtare për eleminimin e dhunës ndaj grave, shoqata Gender Paqe e Siguri ka hapur sot fushatën e  "16 ditëve të Aktivizimi

Covid-19 i ka marrë jetën brenda pak orësh një çifti bashkëshortësh në Korçë.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar një video sqaruese në Facebook për të gjithë qytetarët e

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka parë nga afër laboratorin e ri të testimeve, pjesë e planit të vje

Në kuadër të strategjisë së menaxhimit të pandemisë së Covid19, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu së bas

“Plot 210 praktikantë janë punësuar para 3 javësh me kontratë 1-vjeçare nga Thirrja V e Programit Kombëtar të Praktikave të Punës në kuad

Tirana ndezi mbrëmjen e sotme dritat e  pemës së festave të fundvitit në sheshin “Skënderbej”.