Humb pasaportën amerikane, gruaja alarmon zjarrfikëset e Durrësit (VIDEO)

Postuar: 20/04/2017 - 16:22

Një banore e lagjes numër 1 në Durrës është alarmuar pasi ka humbur pasaportën amerikane. Zonja lajmëroi policinë e zjarrfikësen me dyshimin se pasaporta kishte rënë në ballkonin e katit poshtë banesës së saj.

Dy makina zjarrfikëse dhe me pajisje përkatëse e shkallë lartësie janë ndalur në lagjen numër 1 në Durrës, për të kërkuar pasaportën.

Operatori i “DurrësLajm” ka qenë në vendngjarje dhe ka ndjekur nga afër të gjithë operacionin.

Fillimisht njoftimi në polici e zjarrfikëse u kuptua për shpëtim jete të personit, por më pas zonja u shpreh se i kishte humbur pasaporta.

Por pavarësisht gatishmërisë së zjarrfikësve pasaporta nuk është gjetur. Ata i kanë komunikuar zonjës mund ta ketë humbur diku tjetër pasaportën, sepse nuk u gjet në katin e katërt ku u bënë edhe kërkime me shkallë nga ana e punonjësve. 

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas pilotimit me sukses të projektit për parkimin me SMS në dy prej rrugëve të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës e ka shtrirë atë në 30 rrug

Shqiptaret konsumojnë në masë ushqimin e fast food-eve dhe justifikohen se nuk kanë kohë për t’u ushqyer shëndetshëm për shkak te angazhi

Ndryshe nga një vit më parë, të gjithë maturantët që do të ndjekin vitin akademik 2017-2018, mund të regjistrohen dhe çregjistrohen autom

Në prag të zgjedhjeve vendore, por edhe të sezonit veror që shënon rritje të temperaturave, banorët e zonës së ish-Kënetës në Durrës janë

Vera Canaj, nga Shkodra, rrëfen se është martuar me shkesi, kur ishte 18 vjeç, edhe pse ajo e dinte që atëherë që bashkëshortit të saj, P

Mëngjesin e sotëm në shëtitoren “Taulantia”, Kryqi i Kuq Shqiptar organizoi një trajnim për dhënien e ndihmës së parë gjatë aksidenteve t

E ndërkohë që 22 prilli njihet si dita botërore e tokës dhe fushatat sensibilizuese për mbrojtjen e mbajtjen pastër të mjedisit janë të s

Në kuadër të ditës botërore të tokës, ALUIZNI Durrës ka mbjellë pemë në korpusin universitar “Aleksandër Moisiu”.

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Tokës, ministri i Mjedisit Lefer Koka, apeloi sot për më shumë ndërgjegjësim kundrejt mjedi

Aktivitetet për të mbrojtur Tokën dhe për të dashur Natyrën janë aq të paktë tek fëmijët e Durrësit.