"I thashë mos shko në spital", flet vëllai i të ndjerit që u hodh nga "Shefqet Ndroqi": S'e di çfarë i bënë

30/11/2020 - 14:13

Vëllai i të ndjerit Leonard Skabona, 60-vjeçarit që u hodh nga Spitali “Shefqet Ndroqi” duke gjetur për pasojë vdekjen, ka folur lidhur me ngjarjen.

Anton Skabona deklaroi për News24 se  “vëllai shkoi shëndoshë e mirë në spital dhe s’e di se çfarë i bënë”. Ai zbuloi se i kishte sugjeruar të vëllait të mos shkonte në spital, ndërsa tregon bisedën me të motrën.

“Nuk është gjendje të rëndë më tha motra. Motrës i kanë thënë këtu nuk të shërbejnë, nuk të heqin tubat e urinës. Dua te di për çfarë arsye është hedhur nga ballkoni? I sugjerova prit rezultatin e testit pastaj shohim… Ai e ka marrë spitalin në telefon. Ka shkuar ambulanca në Laç dhe e ka marrë. E ka bërë testin e koronavirusit dhe nuk i kanë dhënë përgjigje”, tha ai ndërsa bën thirrje për zbardhje të së vërtetës.

Duke folur për vëllanë e ndjerë, Leonardin, ai tregon se në të shkuarën kishte shfaqur probleme të shëndetit mendor, por më pas ishte bërë mirë.

“Po ka qenë i shtruar në spital në Shkodër. Ka pasur probleme sepse ka qenë në burg politik. Pas spitalit ka qenë shumë mirë normal. Vëllai jetonte vetëm te shtëpia e prindërve. Ishte i divorcuar, ish-gruaja dhe dy djemtë jetojnë në Belgjikë. Para dy-tre muajsh ka lënë spitalin e Shkodrës. Është kuruar për një muaj”, tha ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Të tjera dëshmi vijnë nga familjarë të pacientëve që kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndarë lajmin e mirë në Facebook për një 10-vjeçar nga Burreli, i ci

Sanitarja e spitalit “Shefqet Ndroqi” Tire Alldervishi mori sot masën e sigurisë “arrest me burg”.

Emisioni “Stop” publikoi këtë të martë një rast skandaloz korrupsioni në spitalin Covid 2, ku punonjës të këtij spitali, bëjnë pazar me j

Dritani, 40 vjeç nga qyteti verior i Kukësit, qëndroi gjatë pas kangjellave të spitalit “Shefqet Ndroqi” më 14 dhjetor, në pritje të një

Petrit Haskasa, babai i Artendia Haskasas që humbi jetën tragjikisht në portin e Durrësit më 7 janar kërkon që ngjarja të zbardhet plotës

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka përcjellë një videomesazh një ditë para rifillimit të mësimit nëpër shkolla.

Është ndarë nga jeta një emër i njohur i fushës së transportit ndërkombëtar, Ilir Mataj. Lajmin e hidhur e ka dhënë miku i tij, gazetari