Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Ia shembi tërmeti, Bashkia i dhuron banesën e re familjes në nevojë, Sako: Askush nuk është vetëm

03/04/2021 - 16:27

Një familje në nevojë e komunitetit egjiptian në Durrës është bërë me shtëpi të re pasi të mëparshmen e rrënoi tërmeti i 26 nëntorit të 2019-s.

Kryetarja e Bashkisë Durrës, Emiriana Sako tregon përmes një postimi në Facebook se familja e Anila Ymerit që jeton me dy fëmijët e saj u përzgjodh nëpërmjet Këshillit Bashkiak.

POSTIMI I PLOTË

I kemi dhuruar banesë të re familjes së Anila Ymerit që jeton me dy fëmijët e saj.

Shtëpia e mëparshme e saj është rrënuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Bashkia e Durrësit nëpërmjet Entit të Banesave gjeti një mundësi strehimi dhe përzgjodhi nëpërmjet këshillit bashkiak këtë familje në nevojë të komunitetit egjiptian së cilës i dhuroi apartamentin ku tashmë Anila dhe dy fëmijët e saj do të jetojnë në kushte normale.

Askush nuk është vetëm.

I kemi dhuruar  banesë të re familjes së Anila Ymerit që jeton me dy fëmijët e saj.  Shtëpia e mëparshme e saj është...

Posted by Emiriana Sako on Saturday, April 3, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në Shqipëri janë rritur rastet me stade të avancuara të sëmundjeve tumorale, pasi diagnostikimi i hershëm u pengua nga frika e pa

Rrugët dytësore në zonën e Shënavlashit në Durrës nuk e meritojnë të quhen të tilla.

Një ditë më parë, River Cleanup Albania ka zhvilluar aksionin e 13-të përgjatë lumit të Tërkuzës, si degë kryesore e lumit Ishëm, i konsi

Grup-moshat më të vjetra të popullsisë janë më pak të ekspozuara ndaj fenomenit të papunësisë, në krahasim me ato më të reja.

Vaksinimi po ecën me ritme të shpejta në të gjithë Europën, teksa me afrimin e verës, vendet po përpiqen që të çlirojnë sa më shumë ekono

Shqipëria renditet e 106-a në botë për humbjet e jetëve njerëzore për shkak të ngjarjeve ekstreme të motit midis 1999 dhe 2019, pa ndrysh

Interneti, ndër të tjera, është burim i madh informacioni për shëndetin. Sipas të dhënave të Eurostat, 33% e shqiptarëve të moshës 16-74

Në Shqipëri, 53% e qeverisë përbëhet nga ministre gra, duke u renditur ndër 10 vendet e para në botë, ku femrat kanë pushtet më të madh p

Nga viti 2010 në vitin 2019, numri i hoteleve, bareve dhe restoranteve në të gjithë vendin është rritur me 17%.

Vaksimi po ecën me shpejtësi pothuajse në të gjithë botën dhe po shihet si mjeti më i mirë për të kufizuar përhapjen e Covid-19 dhe për t