Kampionati VII i Minifutbollit për Vajza në Durrës, ja shkollat dhe vogëlushet fituese (FOTO)

17/11/2020 - 14:37

Për dy ditë me radhë (16 + 17 nëntor) pranë fushave të kalçetos së stadiumit “Niko Dovana” u zhvillua Kampionati VII i Minifutbollit për Vajza të shkollave 9-vjeçare të rrethit të Durrësit.

Në këtë aktivitet morën pjesë 8 shkolla me 60 pjesëmarrës. Përgjegjësit e aktivitetit, theksojnë se kushtet në të cilat ndodhemi për shkak të pandemisë, ndikuan në numrin e ulët të shkollave pjesëmarrëse.

Fituesit si më poshtë:

VENDI I PARË: shkolla “Qemal Mici”

VENDI I DYTË: Shkolla “Eftali Koçi”

VENDI I TRETË: Shkolla “Myslym Hida”

Shkolla Ferplei “Hasan Koçi”

Shkolla me uniformën më të mirë “Qemal Mici”

Lojtarja më e mirë: Xhesika Visha – Shkolla “Eftali Koçi”

Portierja më e mirë: Ketrin Suli -  Shkolla “Eftali Koçi”

Golashënuesja më e mirë: Sindjola Ndrelalaj – Shkolla “Qemal Mici”

Në ndarjen e çmimeve asistuan drejtori i K.F Teuta Enid Furxhi, drejtori i QKF-së Durrës Avni Çuni dhe përgjegjësi i Zyrës Vendore të FSHF Durrës, Arbër Kalemi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti në një lidhje live për rubrikën "Opinion" në News24 ka deklaruar se edhe në rast se një person bën dy d

Banorët e lagjes nr.16 në Durrës, në zonën ku mbrëmjen e të dielës u ekzekutua me armë zjarri Edmir Begu janë tronditur jo pak nga ngjarj

Një familje e re në Shkodër është shtuar ditën e sotme me tre fëmijë. Trenjaket Elena, Soleil dhe Kristel gëzojnë shëndet të plotë.

Gëzim i trefishtë për familjen nga Hasi, për ardhjen në jetë shëndosh e mirë të trenjakëve Marleo, Ajla dhe Anea në maternitetin "Koço Gl

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni S

Fiks Fare denoncoi një skandal në shëndetësi, ku një viktime nga Covid 19 i kanë vjedhur një pajisje oksigjeni me vlerë 5 mijë euro.

Shqipëria konsiderohet si një ‘parajsë’ për pensionistët e huaj, për shkak të kostos së lirë të jetesës raport me të ardhurat me tyre.

Mjekja shqiptare, Eneida Doko, 34 vjeç, ndërroi jetë në Gjermani pas një aksidenti rrugor.

Në këtë javë të dytë të vaksinimit anti-covid ata që po i nënshtrohen këtij procesi është personeli shëndetësor i pavionit COVID të Pedia

Përfaqësuesi i Kishës Orthodokse në Lezhë, Koço Kapedani, i cili u dhunua nga punonjësi i një firme private ka folur për "News 24".