"Kjo pandemi nuk është drejt fundit" -Apeli i mjekut: Kam një lutje për gratë shtatzëna

29/06/2020 - 11:02

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në Facebook, shpërndau apelin e mjekut Dritan Shpati nga materniteti “Mbretëresha Geraldinë”, sa i takon situatës së shkaktuar nga koronavirusi.

“Kam një thirrje dhe një lutje për gratë shtatzëna, që duhet të kenë jashtëzakonisht kujdes, sepse ato duhet të kujdesen për dy jetë. Një lutje edhe për bashkëshortët, familjarët që vijnë në spital: Distancim, mbajtja e maskës, larja e duarve, higjienë perfekte. Nuk duhet menduar se kjo pandemi është drejt fundit”, u shpreh ndër të tjera mjeku.

“Jemi në një fazë të re të Covid-it ku duhet patur përsëri shumë kujdes, duke patur parasysh edhe shtimin e rasteve. Pavarësisht stinës së verës unë përsëri do të rekomandoja jashtëzakonisht kujdes”, shtoi Shpati.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar në ‘Facebook’ pamje nga spitali Infektiv, ku një infermiere po i shërben një p

Mjeku i njohur kardiokirurg, Edvin Prifi deklaroi se ka shumë studime në lidhje me pandeminë dhe përhapjen e koronavirusit.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastriliu ka deklaruar se Task-Forca antiCOVID ka intensifikuar kontrollet dhe m

Situata me mbeturinat urbane në zona të ndryshme të Durrësit shqetëson qytetarët.

Gjinekologia Anika Dokle ka postuar një foto fantastike, të një bebeje e cila ka lindur me këmishë në maternitetin "Koço Gliozheni".

Në Shqipëri vazhduan edhe sot vdekjet e përditshme për shkak të koronavirusit.

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë një mesazh për kolegët e tij për të cilët thotë se kanë harruar “Betimin e Hipokratit” duke sjell

Pas shumë përplasjesh të shoqëruara me shkarkime, pezullime e akuza të ndërsjella, Universiteti i Tiranës po shkon drejt një gare të re z

"Kemi rritur në mbi 90 mijë teste në dizpocion të Insitutit të Shëndetit Publik për identifikimin e rasteve të reja me Covid19 në ven

Kreu i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore Skënder Brataj ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një ngjarje që i ka ndodhur sot n