Kryetari i Komunës shtron iftar për fëmijët në nevojë të zonës (FOTO+VIDEO)

01/06/2019 - 10:18

Me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i njësisë administrative nr.6 në bashkinë e Durrësit, Serjan Mazrreku ka shtruar iftar në natën e bekuar të Kadrit.

Në iftar morën pjesë 100 fëmijë jetimë e njerëz në nevojë të zonës së ish-Kënetës, të cilën Mazrreku e drejton prej disa vitesh.

"Uroj për të gjithë besimtarët myslimanë që Zoti t’iu ketë pranuar agjërimin, lutjet dhe veprat e mira. Muaji i shenjtë i Ramazanit është muaj reflektimi  për të treguar më shumë dashuri për njëri-tjetrin e duke pasur parasysh sidomos ata më në nevojë. Me besimin në Zot unë do vazhdoj të përpiqem për të bërë vepra të mira për këtë zonë jo vetëm në këtë muaj të shenjtë por gjithë vitin.", thotë kryetari i kësaj Komune për "DurrësLajm".

Ashtu si edhe në vitet e kaluara, Mazrreku shtron iftar për fëmijët jetimë në mbyllje të Ramazanit për t'iu krijuar atyre disa momente ndryshe, argëtimi e gëzimi.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në vijim të nismës së Bashkisë Durrës, për realizimin e Dëgjesave Publike për PBA 2020-2022, më datë 20 nëntor 2019, në Njësinë Administr

“Partneritetet Publike Private zënë vetëm 8% të buxhetit të shëndetësisë, por kanë ndikuar me shërbime parandalese dhe jetëshpëtuese

Sorollaten për më shumë se 5 vite për regjistrimin e pronës, pasi Kadastra i kishte informuar gabimisht se prona e tyre ishte regjistruar

Shërbimi i hemodinamikës në spitalin rajonal të Shkodrës ofrohet brenda 24 orëve, duke zeruar radhët e pritjes për këtë shërbim jetik për

Vogëlushi shqiptar, Alvin Berisha, duket se po e merr veten më së miri, pas shpëtimit nga kampi i tmerrit “Al Hol”, në Siri.

Rindërtohet dhe pajiset me aparatura mjekësore moderne qendra shëndetësore e Vaut të Dejës, duke siguruar një standard të ri shërbimi për

Një grua pritet që të jetojë mesatarisht tre vite më shumë se një burrë i lindur në Shqipëri.

Buxheti për sektorët e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për vitin 2020 parashikohet të jetë 77 miliardë e 735 milionë e 940 mijë lekë.

Gjatë muajit nëntor, janë punësuar 58 mjekë të rinj në qendra shëndetësore dhe spitalet publike në vend me portalin “Mjekë për Shqipërinë