Lamtumirë Adela! Flet ish-drejtori i shkollës: Ikja e saj na ka helmuar….(VIDEO)

30/10/2017 - 17:00

Beqir Curumi ish-drejtor i shkollës së mesme të bashkuar “Qamil Xhani” në fshatin Luz i vogël në Kavajë ishte një prej qindra qyterëve që morën pjesë në ceremoninë e homazheve për Adelajda Xhamanin në Kavajë.

Kur Adela erdhi për herë të parë mësuese në këtë shkollë, ishte 20 vjece, ishte viti 2006. Ishte më e vogla e kolektivit arsimor, më gazmorja e më hokatarja. Me sjelljen e saj, me angazhimn e saj bëri për vete të gjithë kolektivin. Adela na tregoi se me punë arrihet gjithçka në jetë. E fitoi besimin e mësusëve por edhe respektin e të githë nxënësve. Ne e pamë karrierën e saj në ngjitje në media dhe ishim krenarë për të. Na ka helmuar ikja e saj, na krijuar dhimbje..

Këtë mesazh përcjell ish-drejtori i shkollës së Komunës Luz i vogël.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria renditet në vendin e tetë nga 114 vende të botës, për numrin më të lartë të femrave të diplomuara në shkenca.

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë i janë përgjigjur thirrjes së ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në K

Pensionet në Shqipëri janë aq të ulëta sa i gjithë brezi i pensionistëve që ndërtuan Shqipërinë, veprat më të mëdha në energjetikë, infra

Varfëria dhe më pas liria për të lëvizur e kanë nxitur një pjesë të popullsisë së Ballkanit të emigrojë, por  në Shqipëri kjo tendencë ës

“Edukimi në vazhdim nuk do të mbetet vetëm në dëshirën e profesionistëve, por do të jenë kusht për ushtrimin e profesionit.

Fruti i stinës, qershia, ka hyrë me shumicë në tregun e përditshëm në Durrës.

Gjatë inspektimit në Poliklinikën e Specialiteteve nr.2 në Tiranë, Ministrja e Shëndetësisë pa nga afër investimet në pajise dhe laborato

Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh.

Trajnimi “Teknikat tradicionale në ndërtim” vjen tashmë edhe në Durrës!