Lamtumirë Adela! Flet ish-drejtori i shkollës: Ikja e saj na ka helmuar….(VIDEO)

30/10/2017 - 17:00

Beqir Curumi ish-drejtor i shkollës së mesme të bashkuar “Qamil Xhani” në fshatin Luz i vogël në Kavajë ishte një prej qindra qyterëve që morën pjesë në ceremoninë e homazheve për Adelajda Xhamanin në Kavajë.

Kur Adela erdhi për herë të parë mësuese në këtë shkollë, ishte 20 vjece, ishte viti 2006. Ishte më e vogla e kolektivit arsimor, më gazmorja e më hokatarja. Me sjelljen e saj, me angazhimn e saj bëri për vete të gjithë kolektivin. Adela na tregoi se me punë arrihet gjithçka në jetë. E fitoi besimin e mësusëve por edhe respektin e të githë nxënësve. Ne e pamë karrierën e saj në ngjitje në media dhe ishim krenarë për të. Na ka helmuar ikja e saj, na krijuar dhimbje..

Këtë mesazh përcjell ish-drejtori i shkollës së Komunës Luz i vogël.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy gjyshër nga Laçi edhe pse në kushte tejet të vështira prej kohësh janë vënë në kërkim të nipit të tyre 11-vjeçar.

Klajdi, 16 vjeç është gozhduar në shtrat i paralizuar në këtë banesë mes pyllit në fshatin Kabash të Gramshit.

Këtë të martë, u prezantua në universitetin “Aleksandër Moisiu” në Durrës platforma Super Generation, nisma më e fundit e ALBtelecom për

Historia e një 78-vjeçareje nga Elbasani është bërë sot pjesë e emisionit "Me zemër të hapur".

Në ditën Botërore të Parandalimit të Abuzimit ndaj Fëmijëve, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu priti tele

Ardit Gjebrea: “Ne, historinë e sotme do ta fillojmë nga dhoma e surprizave dhe jam këtu me Fabjolën e cila ka ardhur nga Gjermania enkas

Fiks Fare evidentoi këtë situatë e cila ka kohë që vazhdon, ata që vuajnë nga sëmundjet që prekin eshtrat e trupit nuk gjejnë zgjidhje.

Historia plot drama e një 28-vjeçareje është bërë sot pjesë e emisionit “Me zemër të hapur” në ‘News24’.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu prezantoi nga Durrësi, skuadrat e terrenit dhe nënshkroi me drejtuesit

Tirana përzgjidhet ndër 3 finalistet për çmimin europian mbi veprimtarinë transformuese gjatë vitit 2018.