Lutja e gazetares së njohur për vajzën e aksidentuar: Noem, mos shko me engjëjt, zemra vogël...

Postuar: 19/02/2018 - 11:44

Aksident tragjik i mbrëmjen së kaluar ku një baba me dy fëmijët e tij humbën jetën, ndërsa bashkëshortja dhe vajza tjetër ndodhen në gjendje të rëndë, i ka tronditur të gjithë.

Për këtë fatkeqësi të madhe të familjes në Shkodër, kanë reaguar edhe figura publike të cilët shprehin dhimbjen dhe lutjet për vajzën dhe nënën që po luftojnë për jetën.

Një ndër to ka qenë edhe gazetarja Rudina Xhunga, e cila përmes një postimi në rrjetet sociale i bashkohet lutjeve për Noemin e vogël, 10 vjeçe. "Noem, mos shko me engjëjt, zemra vogël. Rri në këtë botë, me mamin."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shërbimi veterinar Elbasan ka asgjësuar një qen të tërbuar në fshatin Thanë në Njësinë Administrative Gjergjan.

Mjekësia njeh një shumëllojshmëri varësish, por vitet e fundit në Shqipëri po evidentohet gjithnjë e më shumë varësia ndaj veshjeve të pë

   Një borxh është bërë shkak që dy vëllezër të përballen me njëri-tjetrin në seancën e ndërmjetësimit, në rubrikën “Shihemi në Gjyq”.

Arritjet dhe problemet në fushën e kirurgjisë janë diskutuar në Konferencën e 9-të Mediko-Kirurgjikale organizuar nga Spitali i Durrësit,

Fondacioni “Shoqëria e hapur për Shqipërinë” në bashkëpunim me “Lëviz Albania”, ka organizuar një tryezë të rrumbullakët me gazetarët lok

   E reja nga Vlora, Vilma Dule e sulmuar 5 vite më parë me acid që i ka sjellë ndryshime të mëdha në pjesën e fytyrës, shkruan se kur nj

Quhet Serian Stafa dhe është 27 vjeç. Ai vjen nga Shijaku dhe është babai i një djali tre vjeçar.

Në sallën e Konferencave të universitetit "Aleksandër Moisiu" Durrës, ka nisur punimet Konferenca e Dytë Shkencore Ndërkombëtare me temë:

Shqipëria brenda pak muaj u trondit nga dy vrasje të rënda që e kanë zanafillën nga histori dashurie e pamundura.

Avokati Kieran Both i është përgjigjur interesit të një shqiptareje, e cila kërkoi të dije nëse mund të marrë shtetësinë amerikane, duke