Lutja e gazetares së njohur për vajzën e aksidentuar: Noem, mos shko me engjëjt, zemra vogël...

Postuar: 19/02/2018 - 11:44

Aksident tragjik i mbrëmjen së kaluar ku një baba me dy fëmijët e tij humbën jetën, ndërsa bashkëshortja dhe vajza tjetër ndodhen në gjendje të rëndë, i ka tronditur të gjithë.

Për këtë fatkeqësi të madhe të familjes në Shkodër, kanë reaguar edhe figura publike të cilët shprehin dhimbjen dhe lutjet për vajzën dhe nënën që po luftojnë për jetën.

Një ndër to ka qenë edhe gazetarja Rudina Xhunga, e cila përmes një postimi në rrjetet sociale i bashkohet lutjeve për Noemin e vogël, 10 vjeçe. "Noem, mos shko me engjëjt, zemra vogël. Rri në këtë botë, me mamin."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për vitin 2018 Shqipëria ka numrin më të lartë të të burgosurve për 100 mijë banorë.

   Trendi i vajzave të reja dhe jo vetëm për të zbehur rrudhat në fytyrë apo për të zmadhuar pjesë të ndryshme me “lifting” apo mbushje,

   “Fiks Fare” solli mbrëmjen e së hënës historinë e një vajze të vogël, Elvanës 6-vjeçare, të cilën gjakësi e ka detyruar të nisë shkoll

Është rikthyer sërish në emisionin "Me zemër të hapur" historia e incestit në një familje në Tiranë, ku babai ndodhet pas hekurave pasi a

Një ditë para fillimit të shkollës, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka vizituar Shtëpinë e Fëmijëve “Z

Në kohën e digjitalizimit dhe ndryshimit teknologjik, Zvicra po përballet me mungesën e inxhinierëve edhe specialistëve të telekomunikaci

Çdo vit numri i fëmijëve që braktisin shkollën për shkaqe ekonomike është i madh në Durrës e kryesisht në zonën informale të ish-Kënetës.

Arben Kristopulli i paralizuar nga këmbët jeton vetëm prej vitesh pa asnjë njëri që të kujdeset për të.

“Babai im ne Shqipëri ka një sëmundje serioze që duhet të kalojë një operacion kirurgjikal të vështirë.