Makthi i durrsakëve që nuk po merr fund (VIDEO)

24/04/2017 - 18:27

Kryetari i bashkisë së Durrësit duhet t’u tërheqë “veshët” drejtuesve të punimeve në rrugën e plazhit.

Kjo për faktin se kur duhet vetëm një javë nga nisja e muajit maj, që shënon hapjen e sezonit veror në Durrës, punimet në këtë zonë janë duke u zhvilluar me ritme shumë të ngadalta.

Për çdo vonesë dhe pakënaqësi që kanë, banorët e zonës së plazhit, por edhe drejtuesit e makinave që përballen me trafik të rënduar, gropa të hapura dhe punime që kryhen përgjatë gjithë gjatësisë së rrugës “Pavarësia”, fajësojnë të parin kreun e bashkisë dhe jo firmën zbatuese që kryen punimet.

Aktualisht rruga e plazhit është për “faqe të zezë”, dhe kjo jo vetëm nga gropat, pengesat nga mbyllja e një drejtimi në disa segmente të saj, por edhe nga pluhuri, balta dhe trotuaret që janë në disa pjesë tërësisht të pakalueshme për këmbësorët.

Rruga është gunga-gunga dhe me gropa, ndërsa nuk janë shtruar në një pjesë të mirë pllakat e trotuareve.

Në një situatë si kjo, kur akoma nuk është asfaltuar rruga, ku nuk është hedhur asfalti për ta bërë të kalueshme, çdo banor apo çdo turist që kalon aty, qoftë edhe tranzit, fajëson kreun e bashkisë për një situatë të tillë. 

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në Facebook mesazhin e mjekës së spitalit Covid-2 "Shefqet Ndroqi", Alma Cani.

Kreu i Qendrës Kombëtare të Urgjencës, Skënder Brataj deklaroi se deri tani për menaxhimin e situatës së pandemisë së koronavirusit, po v

U zhvillua sot në Tiranë takimi Ministerial i vendeve të Ballkanit Perendimor për Integrimin e komunitetit Rom, një vit pas miratimit të

Specialistja e promocionit të Shëndetit Publik, në Autoritetin Shëndetësor të Tiranës, Mimoza Toska Zoraqi, ka humbur jetën për shkak të

UNICEF Shqipëri ka vijuar me prezantimin e fushatës #TëBesoj në qytetin e Durrësit në sheshin "Liria", duke organizuar një aktivitet të h

Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi global të zhvilluar

Një greviste është dërguar në gjendje të rënduar shëndetësore në spitalin e Ballshit duke lënë grevën e urisë.

Ekspertja e ISHP-së, Silva Bino i është drejtuar me një mesazh të gjithë qytetarëve, vecanërisht skeptikëve për ekzistencën e Covid-19.

"Nëse do duhet të bënim një apel sot, apeli do të ishte i thjeshtë për çdo grua, për çdo nënë, ju lutem mos neglizhoni asgjë nëse ka

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu ka përcjellë ditën e sotme një mesazh për të gjithë qytetarët përmes Prof. Silva Bala.