Mbrëmja e bamirësisë në hotel "Aragosta", ndihmat e mbledhura i shkojnë familjes në Manzë

19/02/2020 - 15:44

Ideja e ministrit të turizmit dhe mjedisit Blendi Klosi e mbështetur nga hotel "Aragosta" me pronar Eduard Xhepa, janë finalizuar me një ndihmë të rëndësishme për familjen e Mustafa Hoxhës në fshatin Shkallë të njësisë administrative Manzë.

Ministri Klosi me mbështetjen e biznesmenit Xhepa, shpallën ditën e Shën Valentinit si "Dashuri për të prekurit nga tërmeti". Kjo nismë kishte për qëllim organizimin e një mbrëmjeje bamirësie në hotel "Aragosta", ku të gjitha të ardhurat e kësaj mbrëmjeje kanë shkuar në ndihmë të një familjeje në nevojë.

Ka qenë vetë biznesmeni Xhepa i shoqëruar nga drejtori i Arsim Kulturës në Bashkinë e Durrësit, Adrian Gurra dhe kreu i njësisë administrative Manëz, Muharrem Sula, që i kanë dhuruar familjes së Mustafa Hoxhës të gjitha të ardhurat financiare në një sasi të konsiderueshme të mbledhura nga kjo mbrëmje bamirësie si dhe ndihma të tjera në ushqime dhe veshmbathje.

Familja e Mustafa Hoxhës është në një gjendje shumë të vështirë ekonomike dhe përbëhet nga Mustafai me bashkëshorten e tij, që të dy pensionistë dhe bashkëshortja e djalit të tij me 3 fëmijë jetimë pasi fatkeqësisht djali i Mustafait ka ndërruar jetë.

Kjo familje u prek edhe nga tërmeti dhe gjendja e saj u bë shumë e vështirë. Por kjo ndihmë e ardhur nga një mbrëmje bamirësie, me shumë dashuri nga njerëzit që iu përgjigjën nismës, ka sjellë buzëqeshje dhe lehtësim edhe për këtë familje në vështirësi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

2 prilli është Dita Botërore e Autizmit. Qëllimi i kësaj ditë është kthimi i vëmendjes së shoqërisë ndaj nevojës për trajtim që kanë pers

Numri i personave, të cilët janë shëruar nga koronavirusi ka shkuar në 76.

Ka shkuar në 67 numri i personave të shëruar nga koronavirusi.

10 mjekët që u dërguan në mision ndihme në Itali kanë filluar sot punën në spitalin e Breshias në Itali, ndërsa 20 infermierët do të fill

Një tjetër përfaqësues i Komitetit të Covid 19 pranë Ministrisë së Shëndetësisë preket nga koronavirusi.

Vetëm gjatë ditës së djeshme janë shëruar 8 persona të infektuar me koronavirus.

“Kur më duhet të vij në spital shikoj në Tiranë njerëz dhe them është e tmerrshme.

Hapet spitali i dytë COVID-19. Nga sot, spitali “Shefqet Ndroqi” është spitali i dytë COVID në vend.

Kufizimi i lëvizjeve dhe bllokimi i punës në sektorin privat ka bërë që shumë familje të vihen në vështirësi të madhe për të mbijetuar.

Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar dy “manuale” se si të veproni në mbrojtje nga koronavirusi i ri, i quajtur COVID-19, kur dilni