Ministrja Kushi, mesazh të rëndësishëm në Ditën Botërore të Fëmijëve: Meritojnë më shumë

20/11/2020 - 10:18

"Sado të përpiqemi të bëjmë për fëmijët është gjithmonë pak, sepse ata meritojnë gjithnjë e më shumë!", është mesazhi që ministrja Evis Kushi ka përcjellë këtë mëngjes në kuadër të Ditës Botërore të Fëmijëve.

Ajo ka zgjedhur të urojë këtë ditë nëpërmjet një fotoje të realizuar me Denisën e vogël nga Xibraka e Elbasanit, në javën e parë të këtij viti shkollor.

Dita Botërore e Fëmijëve është përcaktuar si e tillë nga OKB me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit në përmirësimin e mirëqenies së fëmijëve në botë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë pasi aksidenti i mori jetën 16-vjeçarit Flavio Osmani, banorët e Sukthit kërkojnë të ndërhyhet në rrugën që u bë shkak për ngjar

Mateo Osmani, djali i kreut të Njësisë Administrative Sukth, Rrapo Osmani i ka dedikuar një postim prekës vëllait të tij, Flavios, i cili

Teksa prej më shumë se një viti koronavirusi është kthyer në temën kryesore, duke rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve, qytetarë, institucion

Shitjet online u revolucionarizuan gjatë pandemisë Covid-19, pasi masat kufizuese detyruan shumë biznese të operojnë në kushte jo të zako

Zhvillimet demografike në vend janë përkeqësuar më tej gjatë vitit 2020, duke lajmëruar një përkeqësim të numrit të popullsisë në shumicë

Në muajin janar 2021 inflacioni i matur sipas metodës së Eurostat shënoi 0.6% ose 0.2 për qind, më i lartë se matjet kombëtarë nga INSTAT

Nëse keni një palë këpucë, të kuqe apo çfarëdo ngjyre dhe modeli që nuk ju duhen më, mund t'i dorëzoni pranë teatri "Aleksandë Moisiu" në

Numri i pagesave me kartë në Shqipëri arriti në më shumë se 5.8 milionë gjatë vitit 2020, niveli më i lartë i regjistruar ndonjëherë.

Një tjetër rast tragjik është shënuar në spitalin "Shefqet Ndroqi", ku një 32-vjeçare ka ndërruar jetë për shkak të koronavriusit.

Shqipëria ka filluar gradualisht procesin e vaksinimit, fillimisht me mjekët dhe personat mbi 80 vjeç, por deri tani vetëm me ata që krye