Nis pastrimi i dherave në Currila. Dako angazhon 4 drejtori për rikthimin e normalitetit në zonë (VIDEO)

26/03/2018 - 17:30

   Nis pastrimi i njërit krah të rrugës së Currilave, i zënë prej ditësh nga masivi i dherave dhe argjilës që u shkëput nga faqja e kodrës, si pasojë e reshjeve të javës së kaluar.

10 automjete dhe fadroma të drejtorive në varësi të bashkisë Durrës janë angazhuar prej mëse një ore për zhbllokimin e rrugës.

Aksioni ka nisur me urdhër të kryebashkiakut Vangjush Dako dhe po zbatohet në terren nga punonjësit e UKD,-së, ndërmarrjes së Pastrim Gjelbërimit, asaj të Rrugëve dhe Policisë Bashkiake.

Siç duket nga pamjet filmike dhe fotot që sjell DurrësLajm mjetet e rënda janë duke larguar dherat për të rikthyer normalitetin në këtë zonë që është njëra nga më të preferuarat nga qytetarët durrsakë për të pirë një kafe apo konsumuar një drekë apo darkë buzë detit.

Rrëshqitjet e dherave e kishin bërë prej disa ditësh thuajse të pakalueshëm njërin krah të këtij aksi.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Disa zona të kryeqytetit do të kenë kufizime në oraret e energjisë elektrike gjatë javës së ardhshme.

Dy ditë pas protestës përpara kryeministrisë, nga ku u kërkua riatdhesimi i më shumë se 60 grave dhe fëmijëve shqiptarë nga kampi Al Hol

Në Qendrën Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut, ku nga sot nisi aplikimi i metodës së re për sigurmin e drejtpërdrejtë të plazmës, me apa

Gjithnjë e më shumë nëpër botë, po vërtetohet se Covid-19 ka "aktivizuar" dhe shumë sindroma të tjera të cilat ndeshen shumë rrallë te pa

Pedagogu i Komunikimit Artan Fuga, me anë të një statusi në “Facebook” ka shkruar në liidhje me largimin nga posti i ministres së Arsimit

Në disa sektorë punonjësit shfrytëzohen në punë me shumë se përcaktimet në kodin e punës, pa përfituar shpërblime për orët shtesë.

"Urgjencat kirurgjikale gjatë periudhës së vjeshtë-dimrit është vendosur të jetë në spitalin universitar të Traumës, pas eksperiencës

Mjekët e familjes në të gjithë vendin në 7-mujorin e parë të vitit kryen 3,2 milionë konsulta në të gjithë vendin dhe për të gjitha patol

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, nëpërmjet një video-mesazhi ka përcjellë urimin e saj për vitin e ri shkollor 2020-2021, ndërsa thekso

Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Para-universitar, me anë të një lajmërimi për mediat, shprehet se është hartuar një formular për prind