“Njeriut, përveç fatit, i duhet edhe arsimimi i duhur për të ecur në jetë”

Postuar: 12/06/2018 - 11:38

*Histori suksesi  nga Universiteti Ndërkombëtar në Strugë

Me diplomimin në Universitetin Ndërkombëtar të Strugës nisi edhe karriera e Klodiana Nogut.

Me përfundimin e studimeve, Nogu thotë se “mu dha mundësia që unë fillimisht të punësohem në Zyrën Arsimore në Librazhd si Juriste, ku punova afër dy vite, e që ishte një eksperiencë e vlefshme për mua. Në mars të vitit 2015 aplikoj dhe bëhem pjesë e administratës së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Tiranë, Inspektore në Drejtorinë e Komisioneve Zgjedhore. Pozicion pune që kërkon shumë angazhim, përgjegjësi dhe korrektësi, ku punoj edhe aktualisht”.

Njeriut në jetë sigurisht që i duhet dhe fat në rrugën e karrierës së tij, - thotë Nogu, - por përveç fatit, sigurisht i duhet dhe arsimimi i duhur për t’u integruar dhe për të ecur në jetë.

E lumtur që ka qenë studente e Universitetit Ndërkombëtar në Strugë, Klodiana Nogu thotë se këtë arsimim e ka fituar falë një stafi të mrekullueshëm akademik.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Trendi i vajzave të reja dhe jo vetëm për të zbehur rrudhat në fytyrë apo për të zmadhuar pjesë të ndryshme me “lifting” apo mbushje,

   “Fiks Fare” solli mbrëmjen e së hënës historinë e një vajze të vogël, Elvanës 6-vjeçare, të cilën gjakësi e ka detyruar të nisë shkoll

Është rikthyer sërish në emisionin "Me zemër të hapur" historia e incestit në një familje në Tiranë, ku babai ndodhet pas hekurave pasi a

Një ditë para fillimit të shkollës, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka vizituar Shtëpinë e Fëmijëve “Z

Në kohën e digjitalizimit dhe ndryshimit teknologjik, Zvicra po përballet me mungesën e inxhinierëve edhe specialistëve të telekomunikaci

Çdo vit numri i fëmijëve që braktisin shkollën për shkaqe ekonomike është i madh në Durrës e kryesisht në zonën informale të ish-Kënetës.

Arben Kristopulli i paralizuar nga këmbët jeton vetëm prej vitesh pa asnjë njëri që të kujdeset për të.

“Babai im ne Shqipëri ka një sëmundje serioze që duhet të kalojë një operacion kirurgjikal të vështirë.

Zoje Latifaj tregoi për emisionin "Stop" sesi bashkëshorti i saj, Rito Latifaj humbi jetën i asfiksuar nga gazi më 26 maj 2016, vetëm një