“Nuk i lë motrat e mia aty”, ulërimat rrëqethëse të vajzës nga aksidenti me 3 viktima (VIDEO)

16/06/2019 - 17:50

Rruga Elbasan-Tiranë, te rrethrrotullimi i qendrës tregtare TEG u përgjak në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme për shkak të një aksidenti tragjik ku humbën jetën tre persona dhe u plagosën dy të tjerë.

RTV Ora ka publikuar një video ku në sfond dëgjohet një vajzë, e cila qan se nuk do të largohet nga vendi i ngjarjes pa motrat e saj.

“Jo, nuk iki, nuk i lë motrat e mia aty”, qan vajza.

Viktimë në aksident mbetën Bardhok Bibaj, 62 vjeç, Valentina Bibaj 54  vjeçe dhe Florida Bibaj e bija 22 vjeçe ndërsa Xhuljana Bibaj, vajza tjetër 26 vjeçe ndodhet në gjendje kritike për jetën si edhe drejtuesi i mjetit Arlintin Alia, 32 vjeç.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me qëllim që të gjitha palët të kishin mundësi që të jepnin versionin e tyre në seancën e ndërmjetësimit të kësaj të diele, Eni Çobani e

Procesi i aplikimit për strehim social pritet të pësojë ndryshime të lidhura me ngritjen e një sistemi për Strehimin për Banesat Sociale

Hiqet kufiri maksimal për pagesën e ndihmë ekonomike, për rritjen e përfitimeve për familjet me shumë fëmijë.

Një studim i fundit i “World Vision” raporton shifra alarmante të ushtrimit të dhunës ndaj fëmijëve.

Për gjendjen ekonomike të vështirë të punonjësve të policisë është folur shpesh por vetëm tani duket se po fillon të bëhet dicka konkrete

Një grup të rinjsh shqiptarë, të moshës 14-18 vjeç, u vlerësuan me çmimin e dytë në Olimpiadën e Robotikës në Meksikë.

Mesditën e sotme ka ndërruar jetë, Pjetër Rodiqi, bashkëshorti i këngëtares së madhe Vaçe Zela.