Pallati nën baltë, banorët tentojnë të futen me forcë brenda

Postuar: 05/02/2018 - 19:41

   Kanë dalë në protestë mbrëmjen e sotme banorët e pallatit në Gjirokastër që rrezikon për tu shembur.

Edhe pse Bashkia e Gjirokastrës ka vendosur që ata të strehohen në banesa sociale derisa të zgjidhet ky problem, banorët janë shprehur të pakënaqur për këtë lloji zgjidhje.

Ata kanë tentuar që të futen në pallat, por nuk janë lejuar nga policia e rendit dhe ajo bashkiak, pasi kanë marrë urdhër nga kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës Zamira Rami.

Rami ka kërkuar ndërhyrjen e qeverisë për zgjedhjen e këtij problemi, por ende nuk është bërë e mundur që të ndërhyhet për një zgjidhje përfundimtare lidhur strehimin e banorëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Trendi i vajzave të reja dhe jo vetëm për të zbehur rrudhat në fytyrë apo për të zmadhuar pjesë të ndryshme me “lifting” apo mbushje,

   “Fiks Fare” solli mbrëmjen e së hënës historinë e një vajze të vogël, Elvanës 6-vjeçare, të cilën gjakësi e ka detyruar të nisë shkoll

Është rikthyer sërish në emisionin "Me zemër të hapur" historia e incestit në një familje në Tiranë, ku babai ndodhet pas hekurave pasi a

Një ditë para fillimit të shkollës, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka vizituar Shtëpinë e Fëmijëve “Z

Në kohën e digjitalizimit dhe ndryshimit teknologjik, Zvicra po përballet me mungesën e inxhinierëve edhe specialistëve të telekomunikaci

Çdo vit numri i fëmijëve që braktisin shkollën për shkaqe ekonomike është i madh në Durrës e kryesisht në zonën informale të ish-Kënetës.

Arben Kristopulli i paralizuar nga këmbët jeton vetëm prej vitesh pa asnjë njëri që të kujdeset për të.

“Babai im ne Shqipëri ka një sëmundje serioze që duhet të kalojë një operacion kirurgjikal të vështirë.

Zoje Latifaj tregoi për emisionin "Stop" sesi bashkëshorti i saj, Rito Latifaj humbi jetën i asfiksuar nga gazi më 26 maj 2016, vetëm një