Qendra shëndetesore në plazhin e Durrësit, me fluksin më të madh të pacientëve (VIDEO)

08/07/2019 - 10:30

Afro 60 vizita në ditë kryhen në qendrën shëndetesore të plazhit në Durrës, e cila është hapur vetëm për pushuesit. Kjo është qendra që ka fluksin më të madh të punës, pasi është e vendosur në qendër të plazhit që pret numrin më të madh të pushuesve. 

Mjekja Marina Maloku, tha se pushuesit paraqiten me probleme të ndryshme dhe udhëzohen për të shmangur temperaturat e larta dhe të konsumojnë sa më shumë lëngje. Pushuesit janë në dijeni e janë të sensibilizuar për masat që duhet të marrin për të parandaluar djegiet nga dielli dhe oraret e pikut.

Që nga fillimi i sezonit në qendrën shëndetësore verore në lagjen nr. 13 janë paraqitur 820 pushues me probleme të ndryshme shëndetësore. Para kësaj qëndre, qëndron vazhdimisht një autoambulancë, e cila niset për të marrë urgjencat në shtëpi dhe bën shpërndarjen sipas rasteve.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kësaj radhe Open udhëtoi drejt Italisë ku bëri intervista me famijlarët e Alvin Berishës dhe më gazetarët e Le Iene që e bënë publike his

Babai i Alvin Berishës, Afrimi ka treguar detaje nga momentet e para që ka takuar me djalin e tij.

31 dhjetori 2019 është afati i fundit kur do të lejohet regjistrimi, për herë të parë, i autoveturave të përdorura (me km) që kanë hyrë n

Aksidenti i rëndë që ka ndodhur në 21 Gusht të vitit të kaluar në aksin Levan-Fier ka përfshirë 3 automjete.

Dëshira e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha është bërë realitet sapo ka mbërritur pranë familjes!

Pas një përmirësimi gjatë vitit 2017, deficiti i skemës së pensioneve iu kthye përkeqësimit në vitin 2018.

Pas Fierit, edhe në Durrës një pronë e sekuestruar e personave me precedentë penalë do të përdoret për qëllime sociale.

Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm bëhet.

Agjencia Kombëtare e Bregdetit në bashkëpunim me nxënësit dhe mësuesit e shkollës artistike “Jan Kukuzeli” si edhe nxënësit e kursit “Stu

Rikthehet historia e pazakontë e një 66-vjeçari nga Durrësi. Gruaja e divorcoi, por ai hodhi akuza të rënda ndaj saj.