Rama: Bonusi i bebeve rriti lindjet

30/07/2019 - 12:12

Kryeministri Edi Rama deklaron se në rritjen e lindshmërisë ka pasur efekt bonusi i bebeve.

Në një konferencë për mediat, Rama tha se ka 15.135 fëmijë përfitues.

Ndërsa u shpreh i bindur se efekti i bonusit do të vijë duke u përmirësuar.

"Falë bonusit të bebes, ose nisur nga bonusi i bebeve kemi një rritje të numrit të lindjeve për 6-mujorin e parë. 15.135 fëmijë përfitues ndërkohë që jam i bindur që ky efekt do të vijë duke u përmirësuar si rezultat i kësaj politike që ka rezultuar e suksesshme në vendet e tjera. Nuk kemi shpikur asgjë. Dhe mendoj që po jep shenjat e para."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Klotilda Greku, e cila humbi bashkëshortin e saj Sajmir Grekun bashkë me vjehrrin dhe vjehrrën nga tërmeti i 26 nëntorit është sistemuar 

912 çanta shkolle së bashku me bazën materiale janë shpërndarë në disa shkolla të Durrësit dhe njësitë administrative.

“Historia ime” ka sjellë ditën e sotme historinë e dhimbshme të një gruaje, e cila u martua në moshën 33-vjeçare me një person që e njohu

Shkolla shqipe në Bocholt, Gjermani ka mbledhur një fond prej 3270 euro për riparimin e shkollës 9-vjeçare "Hamza Muça" në Durrës, e dëmt

“Objektet shëndetësore të dëmtuara lehtë si pasojë e tërmetit po rehabilitohen, ndërsa ato me dëmtime serioze do të përfshihen në planin

50 familje në lagjen nr.17 të Durrësit, në zonën e ish-Kënetës, ankohen për infrastrukturën rrugore mjaft të rënduar.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka siguruar qytetarët në Laç se shërbimi provizor i urgjencës nuk do të

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, zbuloi në rubrikën “Opinion”, në News24, se si është aktualisht gjendja shëndetësore e Ramë

Pasojat e pastërmetit të 26 nëntorit në Durrës janë dramatike në këtë prag dimri për mijëra banorë në Durrës.

Qendra “Smart Center” në Durrës vjen me oferta festive në muajin dhjetor.