Rotary Club Durrës shpërndan ndihma për 50 familje në nevojë të Shijakut (FOTO)

17/10/2020 - 18:37

Klubi Rotarian i Durrësit vazhdon me nismat humanitare në ndihmë të personave në nevojë.

Këtë të shtunë, Rotary Club Durrës ishte prezent në Bashkinë Shijak pranë 50 familjeve në nevojë, duke i ndihmuar me pako ushqimesh dhe detergjentë higjieno-sanitare.

Kontributi i sotëm është pjesë e projektit të Rotary International për mbështetjen e 500 familjeve brenda perimetrit të prekur nga katastrofat natyrore me pako ushqimore dhe higjeno-sanitare.

Në fotot e publikuara në faqen zyrtare të Rotary Club Durrës, ka dhe një falënderim për bashkëpunim  për Rotary Club Elbasan.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

U zhvillua sot në Tiranë takimi Ministerial i vendeve të Ballkanit Perendimor për Integrimin e komunitetit Rom, një vit pas miratimit të

Specialistja e promocionit të Shëndetit Publik, në Autoritetin Shëndetësor të Tiranës, Mimoza Toska Zoraqi, ka humbur jetën për shkak të

UNICEF Shqipëri ka vijuar me prezantimin e fushatës #TëBesoj në qytetin e Durrësit në sheshin "Liria", duke organizuar një aktivitet të h

Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi global të zhvilluar

Një greviste është dërguar në gjendje të rënduar shëndetësore në spitalin e Ballshit duke lënë grevën e urisë.

Ekspertja e ISHP-së, Silva Bino i është drejtuar me një mesazh të gjithë qytetarëve, vecanërisht skeptikëve për ekzistencën e Covid-19.

"Nëse do duhet të bënim një apel sot, apeli do të ishte i thjeshtë për çdo grua, për çdo nënë, ju lutem mos neglizhoni asgjë nëse ka

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu ka përcjellë ditën e sotme një mesazh për të gjithë qytetarët përmes Prof. Silva Bala.

Universiteti i Tiranës ka publikuar projektrregulloren e brendshme për fillimin e vitit të ri akademik më 2 nëntor, sa i takon mbrojtjes

Nga qyteti i Lezhës, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi në Ditën Kombëtare të Depistimit të Kanc