Shkon në 93 numri i personave të helmuar nga uji

05/05/2019 - 17:35

Shkon në 93 numri i personave të helmuar në Bulqizë. Burime të sigurta të Shëndetit Publik bëjne me dije se në qytetin e vjetër të Bulqizës, janë marrë disa kampione uji të cilat janë dërguar në laboratorin e Tiranës, shkruan BW.

Sot punonjësit e Shendetit Publik kanë përgatitur disa fletushka dhe po i shpërndajnë në qytetin e Bulqizës në mënyrë që  të sensibilizohen qytetarët për të mos përdorur ujin e çezmës.

Nga ana tjetër edhe si një mënyrë sensibilizimi për furnizimin me ujë të pijshëm të banorëve nga bashkia deri më momentin e daljes së përgjigjës së analizave 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria renditet në vendin e tetë nga 114 vende të botës, për numrin më të lartë të femrave të diplomuara në shkenca.

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë i janë përgjigjur thirrjes së ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në K

Pensionet në Shqipëri janë aq të ulëta sa i gjithë brezi i pensionistëve që ndërtuan Shqipërinë, veprat më të mëdha në energjetikë, infra

Varfëria dhe më pas liria për të lëvizur e kanë nxitur një pjesë të popullsisë së Ballkanit të emigrojë, por  në Shqipëri kjo tendencë ës

“Edukimi në vazhdim nuk do të mbetet vetëm në dëshirën e profesionistëve, por do të jenë kusht për ushtrimin e profesionit.

Fruti i stinës, qershia, ka hyrë me shumicë në tregun e përditshëm në Durrës.

Gjatë inspektimit në Poliklinikën e Specialiteteve nr.2 në Tiranë, Ministrja e Shëndetësisë pa nga afër investimet në pajise dhe laborato

Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh.

Trajnimi “Teknikat tradicionale në ndërtim” vjen tashmë edhe në Durrës!