Shqiptarja e dëbuar nga SHBA, takohet me fëmijët në Rinas pas 2 muajsh (FOTO)

Postuar: 12/07/2018 - 09:02

Çile Precetajt nuk iu dha asnjë shans t’i përqafojë fëmijët, para se ta deportonin nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Dy muaj më pas, ndërsa i pret të zbresin nga avioni, emocionet janë të mëdha.

Tre femijët amerikanë vendosën t’i thonë lamtumirë të atit duke zgjedhur të jetojnë pranë nënës.

Për Mikin, Migenën dhe Martinën nuk është e lehtë. Të bashkohesh me një prind do të thotë të humbësh tjetrin.

Dy muaj më parë, dëbimi ishte shokues. Fëmijët u njoftuan nga nëna e tyre ditën e deportimit, kur ajo priste avionin në një aeroport të Gjermanisë, e shoqëruar nga dy punonjës të zyrës së emigracionit.

Faqet e para të mediave prestigjoze ndërkombëtare shkruan për rastin e nënës së ndarë nga fëmijët e saj, duke e përshkruar si një grua pa rekorde kriminale që nuk përbënte rrezik për askënd, një emigrante që prej 18 vjetësh kërkonte me ngulm të bëhej shtetase amerikane, por që në fund nuk ia doli.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, s

Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, sipa

Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës organizoi më 20 shtator 2018, Ceremoninë e Diplomimit për rreth 1300 studentë të programeve Ba

   Gjermania është kthyer në ëndrrën dhe mundësinë e çdo të riu shqiptar.

SHÇBA ka arrestuar 6 punonjës të Policisë Kufitare për korrupsion pasiv, shpërdorim detyre dhe dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të k

   Italia po përballet me një krizë në sektorin shëndetësor, pasi në të gjithë vendin nevojiten rreth 53 mijë infermierë.

Fakulteti i Studimeve të Integruara me Praktikën pranë Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, fton studentët që të aplikojnë në pro

Me një qetësi që gati të habit pasi ato çka nxjerr nga goja mund të kenë lënduar shumë zemra, Batin Duka ka treguar në emisioni ‘Me zemër

Për vitin 2018 Shqipëria ka numrin më të lartë të të burgosurve për 100 mijë banorë.

   Trendi i vajzave të reja dhe jo vetëm për të zbehur rrudhat në fytyrë apo për të zmadhuar pjesë të ndryshme me “lifting” apo mbushje,