Smart Center Durrës organizon festën e fëmijëve smart (VIDEO)

30/06/2019 - 10:36

Kompania Smart Center në Durrës ka organizuar festën e fëmijëve smart. Një aktivitet i përvitshëm në mbyllje të sezonit të kurseve për fëmijë.

Pjestarët e akademisë së fëmijëve smart, kanë përshëndetur prindërit e pranishëm me vjersha e këngë në gjuhë të huaja.

Alma Stana, CEO Founder pranë kësaj kompanie thotë se me këtë aktivitet, i gjithë stafi por edhe prindërit me fëmijët bëjnë mbylljen e një viti me shumë përpjekjeje.

Elinda Nako, përgjegjëse e Departamentit të Rekrutimit- Punësimit tregon se Smart Center duke funksionuar si qendër trajnimesh, më vonë ka funksionuar si qendër punësimi për shumë prindër.

SCD operon prej 21 vitesh në treg si qendra më e madhe e mëse 100 kurseve e trajnimeve profesionale në Durrës. Trajnimet kryesisht bëhen në fushën e biznesit të informatizuar, programimit, projektimit, grafikës dhe dizajnit, inxhinierise etj.

“Think Smart Work Smart”, është kjo motoja e kompanisë!

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kësaj radhe Open udhëtoi drejt Italisë ku bëri intervista me famijlarët e Alvin Berishës dhe më gazetarët e Le Iene që e bënë publike his

Babai i Alvin Berishës, Afrimi ka treguar detaje nga momentet e para që ka takuar me djalin e tij.

31 dhjetori 2019 është afati i fundit kur do të lejohet regjistrimi, për herë të parë, i autoveturave të përdorura (me km) që kanë hyrë n

Aksidenti i rëndë që ka ndodhur në 21 Gusht të vitit të kaluar në aksin Levan-Fier ka përfshirë 3 automjete.

Dëshira e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha është bërë realitet sapo ka mbërritur pranë familjes!

Pas një përmirësimi gjatë vitit 2017, deficiti i skemës së pensioneve iu kthye përkeqësimit në vitin 2018.

Pas Fierit, edhe në Durrës një pronë e sekuestruar e personave me precedentë penalë do të përdoret për qëllime sociale.

Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm bëhet.

Agjencia Kombëtare e Bregdetit në bashkëpunim me nxënësit dhe mësuesit e shkollës artistike “Jan Kukuzeli” si edhe nxënësit e kursit “Stu

Rikthehet historia e pazakontë e një 66-vjeçari nga Durrësi. Gruaja e divorcoi, por ai hodhi akuza të rënda ndaj saj.