Spitali i Durrësit uron infermierët në ditën e tyre: Të gatshëm e me shpirt të madh (FOTO)

12/05/2020 - 09:05

Në ditën Ndërkombëtare të infermierëve, vjen dhe një urim për ta nga Spitali Rajonal Durrës.

Duke përmendur vështirësinë e të punuarit në ballë të parë të luftës që nga tërmetet e 21 shtatorit dhe 26 nëntorit, e tani me armikun e padukshëm Covid-19, SRD thotë se infermierët e Durrësit kanë treguar se sa të gatshëm e me shpirt të madh që janë.

Urimi nga spitali rajonal Durrës në Facebook:

Gezuar diten e infermiereve te gjithe infermiereve kudo qe jane !

Gezuar diten tuaj infermiere te Spitalit Rajonal Durres !

Ju qe keni qene gjithmone ne krye te punes, te gatshem per cdo veshtiresi !

Ju qe ishit ne balle te punes ne termetet e 21 shtatorit, 26 nendorit e tani ne kete lufte te ashper me armikun e padukshem Covid 19, duke treguar veten sa te gatshem e me shpirt te madh qe jeni !

Eshte fat dhe kenaqesi te punosh me ju !

You are the best ! 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sot është Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve të Zhdukur, ndërsa ende nuk dihet fati i shumë prej tyre.

Andrea Karanaxha është një prej pensionistëve në qytetin e Durrësit, që ka pasion kopshtarinë.

Imami Ervin Qylafku, i cili drejton Xhaminë e Madhe në Durrës, në urimin e tij për besimtarët për ditën e Fitër Bajramit, lutet vetëm për

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020.

Mbyllja e lojërave të fatit në fund të vitit 2018 bëri që shumica e atyre që luanin në kazino apo pika bastesh të ktheheshin tek bixhozi

Shqipëria po bën hapa prapa në indeksin e zhvillimit njerëzor për shkak se vdekshmëria foshnjore po rritet vit pas viti dhe nga ana tjetë

Ministria e Shëndetësisë publikon udhëzuesin për masat që duhet të ndërmarrin institucionet e kopshteve dhe çerdheve në prag të hapjes, n

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në Ditën Kombëtare të Jetimëve ka zgjedhur të shprehë mirënjohjen për

Muaji i Ramazanit në Shqipëri dhe në mbarë botën, pritet me shtim në adhurime nga besimtarët myslimanë, pasi janë 30 ditë dedikuar më shu

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nga Spitalin Universitar ‘Shefqet Ndroqni’ ka deklaruar se prej ditës