Të kalisësh durimin, në trafikun e Durrësit! (VIDEO)

03/05/2017 - 15:19

Muaji maj ka sjellë rritje të numrit të vizitorëve në qytetin e Durrësit dhe për pasojë trafiku shpeshherë kalon në kolaps total.

Në sheshin "Veliera" në këto ditë të para të majit, gjendja është alarmante, pasi trafiku nis nga rruga paralel me portin, që është edhe rruga nga hyjnë kryeqytetasit që i drejtohen bregdetit dhe përfundon në Currila. Duhen minuta të tëra për të dalë nga sheshi “Veliera”, për shkak të punimeve që po kryhen.

Kreu i bashkisë ka premtuar që punimet në këtë shesh do të mbyllen deri në 18 qershor, çka do të thotë se edhe 45 ditë qytetarët durrsakë e jo vetëm, kanë për të duruar trafikun e rënduar në këtë zonë.

E gjithë kjo situatë kërkon nerva të qeta e durim, sepse nuk ka asnjë zgjidhje, sidomos për banorët e lagjes numër një në Durrës, që janë të detyruar të përshkojnë këtë rrugë çdo ditë .

Për më shumë ndiqni pamjet në videon e mëposhtme.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në Facebook mesazhin e mjekës së spitalit Covid-2 "Shefqet Ndroqi", Alma Cani.

Kreu i Qendrës Kombëtare të Urgjencës, Skënder Brataj deklaroi se deri tani për menaxhimin e situatës së pandemisë së koronavirusit, po v

U zhvillua sot në Tiranë takimi Ministerial i vendeve të Ballkanit Perendimor për Integrimin e komunitetit Rom, një vit pas miratimit të

Specialistja e promocionit të Shëndetit Publik, në Autoritetin Shëndetësor të Tiranës, Mimoza Toska Zoraqi, ka humbur jetën për shkak të

UNICEF Shqipëri ka vijuar me prezantimin e fushatës #TëBesoj në qytetin e Durrësit në sheshin "Liria", duke organizuar një aktivitet të h

Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi global të zhvilluar

Një greviste është dërguar në gjendje të rënduar shëndetësore në spitalin e Ballshit duke lënë grevën e urisë.

Ekspertja e ISHP-së, Silva Bino i është drejtuar me një mesazh të gjithë qytetarëve, vecanërisht skeptikëve për ekzistencën e Covid-19.

"Nëse do duhet të bënim një apel sot, apeli do të ishte i thjeshtë për çdo grua, për çdo nënë, ju lutem mos neglizhoni asgjë nëse ka

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu ka përcjellë ditën e sotme një mesazh për të gjithë qytetarët përmes Prof. Silva Bala.