U arrestuan për drogë para një viti, lirohet njëri nga 3 shqiptarët në Itali

08/06/2019 - 18:04

Një prej tre shqiptarëve që rënë në prangat e policisë italiane në vitin 2018, pasi u kapën me sasi të madhe droge në makinë është liruar ditën e sotme.

I liruari është shtetasi me iniciale C.R, ndërsa shtetasit D.R, dhe M.B vazhdojnë të jenë ende brenda qelive.

Mediat italiane bëjnë me dije se një vit më parë gjatë kontrollit të shtëpisë shqiptarëve iu gjetën edhe disa sasi drogërash të tjera.

Ata të tre kishin vendosur të largoheshin me shpejtësi të madhe, por policia iu vu nga pas.

Por fatmirësisht shqiptarët nuk arritën të arratiseshin, për shkak të një aksidenti në autostradën Ferentino dhe Anagni, që kishte krijuar radhë të gjata trafiku.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sëmundjet e shëndetit mendor po njohin përhapje më të madhe në popullatë së fundit.

Teksa i kanë mbetur edhe pak orë jetë dhe nuk dihet cili do të jetë fati i saj, 15-vjeçarja nga Fushë-Kruja, Elona Kuburja, ka bërë një a

Rehabilitohet qendra shëndetësore e Voskopojës, një investim i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, në kuadër të programit k

Nga Gëzim Kabashi

Fatos Baxhaku shkoi. Qetësisht, si çdo gjë që bëri në jetën e tij.

Shumë shpejt, Europa Perëndimore do të përballet me një kërkesë të lartë për fuqi punëtore, për shkak se, në shumicën e vendeve të zhvill

Vit pas viti telefonët po bëhen gjithnjë e më të sofistikuar dhe janë shndërruar vërtet në një mjet të domosdoshëm pune dhe jo thjesht nj

Maturantët mbetës në një nga provimet e maturës shtetërore kanë një shans të dytë për të ridhënë provimin dhe për të garuar në universite

Hapet për herë të parë një institucion i ri i përkujdesit social për të moshuarit, qendra komunitare për moshën e tretë në Palasë të Hima

Dëshira e shqiptarëve për të ikur është rikthyer sërish e fortë në pjesën e parë të këtij viti, teksa mes krizës së tejzgjatur politike,

Arti shqiptar në zi! Është ndarë nga jeta regjisori, skenaristi dhe producenti shqiptar, Gjergj Xhuvani.