U hiqen emrat nga ndihma ekonomike, banorët në protestë

30/12/2013 - 11:28

30 dhjetor 2013- Pas nisjes së dhënies së ndihmës nga shteti, disa muaj pas bllokimit, për mungesë fondesh, banorët e komunës së Starovës në Pogradec, kanë protestuar ditën e sotme pasi janë hequr nga lista e ndihmës ekonomike.Sipas tyre, janë 600 familje të cilat janë larguar nga lista e dhënies së ndihmës ekonomike. Banoret thone se  emrat janë hequr pa të drejtë.

“Na kanë hequr pa të drejtë. Jemi me borxhe. Të reagojë Veliaj ose do hyjmë ne grevë”, kanë thënë banorët.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 “Buxheti i vitit 2020 është buxheti i rindërtimit të qendrave shëndetësore dhe spitaleve, pa cenuar shërbimet për qytetarët” - Kështu u

Psikologia Valbona Treska ka dhënë mesazhin për të gjithë qytetarët që janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit që t'i drejtohen atyre dhe m

Klement Çupi, ishte një ndër viktimat e tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

Shkrimtarja e njohur për fëmijë, Myzejen Konduri, njëkohësisht edhe Producente e Miss & Mr Durrësit dhe Miss & Mr Turizmi, bashkë

Rrëfime tronditëse vijojnë të vijnë nga Thumana, aty ku prej mëngjesit të 26 nëntorit ka pllakosur dhimbja, trishtimi dhe zia, ndërsa e g

Shërbimi shëndetësor po ofrohet pa ndërprerje pranë pikave të emergjencës dhe në hotele ku janë akomoduar familjet e mbetura pa strehë si

Kishte mbledhur me ditë, javë e muaj për të realizuar udhëtimin e ëndrrave të saj, një shëtitje në Paris, por ka vendosur t’i japë kursim

Një nënë nga qyteti i Durrësit, e cila u detyrua të largohej pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ka sjellë në jetë djalin e saj në spita

Momente dramatike, gati si skenat e filmave janë ato që ka përjetuar Irjat Matraku, komandat i Grupit të zjarrfikësve gjatë operacionit t