U largua pas tërmetit tragjik, nëna nga Durrësi lind djalë në Prizren (VIDEO)

03/12/2019 - 10:34

Një nënë nga qyteti i Durrësit, e cila u detyrua të largohej pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ka sjellë në jetë djalin e saj në spitalin e Prizrenit.

Manushaqe Hoda tregon për mediat vendase situatën trishtuese që ka përjetuar nga lëkundjet e forta të tërmetit, e deri te momenti i bekimit me lindjen e djalit, pa harruar dhe shërbimin e bluzave të bardha.

"Nga tërmeti nga gjendja e keqe, jetuam në çadra dhe pastaj ra ky i dyti shumë i rëndë dhe u tronditëm familjarisht. Këtu jemi trajtuar shumë mirë, më mirë s’ka. Njerëz shumë të dashur, shumë të mirë,  shumë të sjellshëm. Për çdo gjë pronto. Më mirë nuk ka. Edhe në Shqipëria nuk do kisha kaq shumë… faleminderit për gjithçka"-thotë nëna e re.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas shumë përplasjesh të shoqëruara me shkarkime, pezullime e akuza të ndërsjella, Universiteti i Tiranës po shkon drejt një gare të re z

"Kemi rritur në mbi 90 mijë teste në dizpocion të Insitutit të Shëndetit Publik për identifikimin e rasteve të reja me Covid19 në ven

Kreu i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore Skënder Brataj ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një ngjarje që i ka ndodhur sot n

Familjet që drejtohen nga burrat, kanë tendencë t’i përdorin të ardhurat për argëtime, restorante dhe udhëtime, ndërsa familjet që “qever

Vëllazëria Ungjillore Shqiptare doli në një deklaratë për mediat këtë të hënë duke mohuar që familja Josifi të ketë lidhje me ato që pred

Ministria e Shëndetësisë njoftoi ndarjen nga jeta këtë mëngjes të dr.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë në Facebook një mesazh të mjekes Silvana Çeliku për situatën e përkeqësuar pre

Instituti i Shëndettit Publik ka dhënë disa këshilla për qytetarët shqiptarë që udhëtojnë me makina gjatë stinës së nxehtë të verës.

Shkolla jopublike 9 dhe 12-vjeçare “Pavarësia” në Durrës, është gati për të pritur nxënësit në vitin e ri shkollor 2020-2021, nën kushtet

Ish-Myftiu i Tiranës Ylli Gurra, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se ngjarja e rëndë në Kombinat të Tiranës, ku nëna d