UAMD hap aplikimin për bursa shkëmbimi Erasmus + me Universitetin e Zarës

02/10/2019 - 09:47

Në kuadër të Marrëveshjes Ndër-Institucionale me Universitetin e ZADARIT, Kroaci, për programin Erasmus +International Credit Mobility, UAMD mund të dërgojë për periudha studimore studentë që studiojnë në nivelin bachelor dhe/apo master:

  • 1 student për vitin akademik 2019-2020, semestri i verës.

Në varësi të cilësisë së aplikimeve fituesi do të vendoset në bashkëpunim dhe me palën pritëse, Universitetin e Zadarit, Kroaci.

Kriteret për Aplikim:

Studentët duhet të kenë:

  • Njohuri shumë të mira të gjuhës angleze ne nivelin B2, sipas kualifikimeve ekuivalente me CEFR[1].

  • Performancë shumë të mire akademike

  • Dëshirë dhe vullnet për të përfituar nga ky program shkëmbimi.

Dokumentet që nevojiten për aplikim:

  • Vërtetim studenti;

  • Vërtetim notash (i përkthyer në anglisht)

  • Kopje e pasaportës

  • Letër motivimi në gjuhën angleze

Bursa mujore e përfituesit të shkëmbimit: 800 Euro /muaj, 180 Euro shpenzime transporti

Afati i aplikimit është 13 tetor 2019.

*Dokumentet mund të dorëzohen elektronikisht në adresën [email protected],duke kopjuar (cc) [email protected] ose dorazi pranë Drejtorisë së Projekteve dhe Marrëdhënieve me Jashtë, Kati i Tretë, zyra 320, Universiteti “Aleksandër Moisiu” L.1 Rruga Taulantia, Durrës.

  • [1] Në rastin që nuk keni kualifikime të testeve mund të dorezoni një vërtetim nga lektorët e Universitetit “AleksandërMoisiu” Durrës, i cili njeh dhe specifikon nivelin tuaj të anglishtes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetarja e Komisionit të Arsimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri, i kërkon publikisht ministres së Arsimit, Besa Shahini, të japë dorëheqje

Fotot e të sëmurëve në fund të jetës, por edhe të vdekur. Foto që do t’ju bëjnë që ta lini vesin e duhanit.

Stresi i lidhur me punën ka një prevalencë të lartë tek punonjësit në Shqipëri.

Një ditë më parë “Stop”transmetoi dy dëshmi të reja, që implikojnë profesorin e kantos në shkollën e mesme artistike “Jakov Xoxa” në Fier

Ideja e ministrit të turizmit dhe mjedisit Blendi Klosi e mbështetur nga hotel "Aragosta" me pronar Eduard Xhepa, janë finalizuar me një

Të tjera dëshmi tronditëse kanë dalë në dritë për abuzimet e mësuesit “zhigolo” të shkollës së mesme artistike “Jakov Xoxa” në Fier.

Pema e Paulownia po bëhet një ndër më të kultivuarat nga fermerët shqiptarë në vitet e fundit.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar sot Laboratorin e Virologjisë në Institutin e Shëndetit P

Hapet gara për mësuesit që duan të vihen në listë pritjeje për t’u punësuar në vitin e ardhshëm shkollor.

Numri i lindjeve dhe shtesa natyrore e popullsisë shënuan rënie në vitin 2019 në Shqipëri krahasuar me një vit më parë.