Uji futet në shkollën 9-vjeçare në Durrës, zjarrfikësja evakuon nxënësit (VIDEO)

Postuar: 19/03/2018 - 15:53

Rritja e nivelit të ujit nëpër rrugët e Durrësit ka shkaktuar bllokimin e qytetarëve dhe autmojeteve në zona të ndryshme të qytetit.

Në shkollën 9-vjeçare “Met Hasa” në Porto Romano, situata u shfaq më problematike, pasi uji arriti të futej në katin e parë.

Evakuimi i nxënësve dhe i mësuesve të cilët mbetën brenda në shkollë është bërë i mundur me ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse.

Në një prononcim për "DurrësLajm", drejtori i shkollës, Hajri Nuhi u shpreh se niveli i ujit ka arritur mbi 1 metër.

Sipas Nuhit, kjo nuk është hera e parë që kjo shkollë përmbytet por kësaj radhe situata ishte më e rëndë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Skandal me inspektorët tatimorë në Tiranë, të cilët kërkojnë nga menaxheri i një lokali 50 mijë lekë të reja ryshfet, pasi e kanë kapu

Në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës është propozuar edhe projektvendimi për miratimin e pagesës për personat me aftësi të kufizu

   Denoncimi i atë e bir për gratë e tyre ka sjellë fakte të reja për historinë e familjes Doda nga Librazhdi.

Atë e bir kanë mbërritur në studion e emisionit "Me zemër të hapur" në News 24 dhe kanë denoncuar atë që po ndodh në familjen e tyre duke

Jeta është bërë më e vështirë për një të ri nga një fshat i Kuçovës.

Ndërsa në emisionin "Me zemër të hapur" në News24 diskutohej çështja e abuzimit të një 11-vjeçareje nga mësuesi i saj, i cili tashmë ësht

Rikthehet në emisionin "Me zemër të hapur" historia e familjes Muçodemi nga Lutinja e Tepelenës.

   Ilaçet kontrabandë, xhiroja e të cilave shkon deri në 5 milionë euro ne vit, por edhe për ato që shiten pa recetën e mjekut po kalojnë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.

   Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, s