Uji futet në shkollën 9-vjeçare në Durrës, zjarrfikësja evakuon nxënësit (VIDEO)

Postuar: 19/03/2018 - 15:53

Rritja e nivelit të ujit nëpër rrugët e Durrësit ka shkaktuar bllokimin e qytetarëve dhe autmojeteve në zona të ndryshme të qytetit.

Në shkollën 9-vjeçare “Met Hasa” në Porto Romano, situata u shfaq më problematike, pasi uji arriti të futej në katin e parë.

Evakuimi i nxënësve dhe i mësuesve të cilët mbetën brenda në shkollë është bërë i mundur me ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse.

Në një prononcim për "DurrësLajm", drejtori i shkollës, Hajri Nuhi u shpreh se niveli i ujit ka arritur mbi 1 metër.

Sipas Nuhit, kjo nuk është hera e parë që kjo shkollë përmbytet por kësaj radhe situata ishte më e rëndë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Emisioni “Stop” iu rikthye problemit të sigurisë ushqimore.

Të gjitha familjet në Durrës që plotësojnë kushtet për t’u trajtuar me Bonus Strehimi në bazë të V.K.M.nr.1093, datë 28.12.2015

Rektorati i Universitetit “Aleksandër Moisiu”, më 22 maj 2018, organizoi në Sallën e Konferencave ceremoninë për dhënien e titullit “Doct

INSTAT ka publikuar të dhënat për numrin e vdekjeve në vitin 2017, dhe rezulton se ato kanë qenë në rritje.

   Variçela apo e njohur ndryshe si lija e dhenve, vazhdon të shënojë raste të reja.

Në kuadër të Vitit Europian të Trashëgimisë Kulturore dhe “Ditës Botërore për Diversitetin Kulturor për Dialog dhe Zhvillim”, në datë 21

Drejtoria e Kualifikimeve Profesionale (sektori i kualifikimeve) do të fillojë trajnimin e aplikantëve që kanë kërkuar të pajisen me Dësh

*Dita e Jetimëve, Manastirliu: T'i mundësojmë çdo fëmije pa përkrahje prindërore, një familje!

Nga sot, qytetarët e Tiranës dhe të zonave përreth nuk kanë nevojë të presin në radhë për të marrë një dokument.

   Dita kombëtare e fëmijëve jetimë e ka gjetur deputeten e Durrësit, Klodiana Spahiu në shtëpinë e fëmijës të qytetit bregdetar.