Universiteti Ndërkombëtar i Strugës ofron 101 Bursa studentore

04/07/2019 - 14:54

Universiteti Ndërkombëtar i Strugës ofron 101 Bursa studentore të kategorive të ndryshme, me qëllim nxitjen dhe motivimin e arsimit të lartë.

Të gjithë studentët dhe maturantët e interesuar mund të aplikojnë për të përfituar nga fondi i 60 bursave meritore, 41 bursave sociale dhe 1 burse ‘Luan Hajdaraga’.

Për informacione me të hollësishme rreth UNS, llojet e bursave dhe mënyra e aplikimit, vizitoni faqen zyrtare www.iust.edu.mk ose kontaktoni në 0038946786160.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kësaj radhe Open udhëtoi drejt Italisë ku bëri intervista me famijlarët e Alvin Berishës dhe më gazetarët e Le Iene që e bënë publike his

Babai i Alvin Berishës, Afrimi ka treguar detaje nga momentet e para që ka takuar me djalin e tij.

31 dhjetori 2019 është afati i fundit kur do të lejohet regjistrimi, për herë të parë, i autoveturave të përdorura (me km) që kanë hyrë n

Aksidenti i rëndë që ka ndodhur në 21 Gusht të vitit të kaluar në aksin Levan-Fier ka përfshirë 3 automjete.

Dëshira e vogëlushit shqiptar, Alvin Berisha është bërë realitet sapo ka mbërritur pranë familjes!

Pas një përmirësimi gjatë vitit 2017, deficiti i skemës së pensioneve iu kthye përkeqësimit në vitin 2018.

Pas Fierit, edhe në Durrës një pronë e sekuestruar e personave me precedentë penalë do të përdoret për qëllime sociale.

Në botën e sotme, gjuha angleze demonstron një efekt të fortë të rrjetit: sa më shumë njerëz ta përdorin atë, aq më i dobishëm bëhet.

Agjencia Kombëtare e Bregdetit në bashkëpunim me nxënësit dhe mësuesit e shkollës artistike “Jan Kukuzeli” si edhe nxënësit e kursit “Stu

Rikthehet historia e pazakontë e një 66-vjeçari nga Durrësi. Gruaja e divorcoi, por ai hodhi akuza të rënda ndaj saj.