Vapa në fundjavë, në qendrat turistike malore nuk ka dhoma të lira (foto-galeri))

15/08/2015 - 12:34

15gusht 2015 -Temperaturat e larta që vazhdojnë të mbajnë të mbërthyera qytetet kryesore të vendit i kanë detyruar pushuesit të zgjedhin qendrat malore për të kaluar fundjavën.
Valbona, Pogradeci e Thethi janë kthyer në pikat më të kërkuara turistike dhe të gjesh një vend për të të pushuar të shtunën e të djelën është një mision gati i pamundur.
 
Nga një hetim i shkurtër i Dyrrahut  mësohet se në këto qendra malore e liqenore sot nuk ka dhoma të lira në hotele e bujtina, madje është gati e pamundur të gjesh mundësi sistemimi as në familje që japin dhoma me qira. Sipas operatorëve turistikë lokalë fundjavat prenotohen nga pushuesit disa ditë më parë.
 
/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e lagjes nr.16 në Durrës, në zonën ku mbrëmjen e të dielës u ekzekutua me armë zjarri Edmir Begu janë tronditur jo pak nga ngjarj

Një familje e re në Shkodër është shtuar ditën e sotme me tre fëmijë. Trenjaket Elena, Soleil dhe Kristel gëzojnë shëndet të plotë.

Gëzim i trefishtë për familjen nga Hasi, për ardhjen në jetë shëndosh e mirë të trenjakëve Marleo, Ajla dhe Anea në maternitetin "Koço Gl

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni S

Fiks Fare denoncoi një skandal në shëndetësi, ku një viktime nga Covid 19 i kanë vjedhur një pajisje oksigjeni me vlerë 5 mijë euro.

Shqipëria konsiderohet si një ‘parajsë’ për pensionistët e huaj, për shkak të kostos së lirë të jetesës raport me të ardhurat me tyre.

Mjekja shqiptare, Eneida Doko, 34 vjeç, ndërroi jetë në Gjermani pas një aksidenti rrugor.

Në këtë javë të dytë të vaksinimit anti-covid ata që po i nënshtrohen këtij procesi është personeli shëndetësor i pavionit COVID të Pedia

Përfaqësuesi i Kishës Orthodokse në Lezhë, Koço Kapedani, i cili u dhunua nga punonjësi i një firme private ka folur për "News 24".

Mjekja shqiptare, Eni Doko, e cila jetonte në Gjermani ka ndërruar jetë në moshë të re.