HISTORI/ Si dukej porti i Durrësit në vitin 1930 (FOTO)

09/04/2019 - 20:35

Porti i Durrësit është më i madhi në fund dhe një aset i rëndësishëm për zhvillimin dhe të ardhurat e qytetit bregdetar.

Por si duke ai në vitin 1930 të shekullit të kaluar. Autoriteti Portual Durrës ka postuar në faqen e tij në Facebook një sërë fotosh bardh e zi që i përkasin pikërisht atij viti të largët.

 /portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori