Të pastrehët / Ja lista emërore e 480 familjeve që miratoi këshilli bashkiak Durrës

Postuar: 29/10/2013 - 13:13

DURRËS, 28 tetor 2013 –Më së fundi këshilli bashkiak i qytetit të Durrësit, miratoi më 22 tetor 2013 listën emërore për 480 familje që do të përfitojnë kredi të lehtësuara nga shteti. sipas relacionit të përgatitur nga drejtoria e shërbimeve në bashkëpunim me komisionin e strehimit, Kryetari i Bashkisë Vangjush Dako i propozoi këshillit bashkiak miratimin e listës emërore të familjeve që kërkojnë të përfitojnë kredi të lehtesuara nga shteti për strehim. Në Bankën Kombëtare Tregtare për vazhdimin e procedurave për përfitimin e kredisë do të dërgohen hap pas hapi të gjithë familjet që kanë kryer fazën e dytë të aplikimit sipas ligjit. Këshilli bashkiak ngarkoi drejtorinë e shërbimeve për zbatimin e këtij vendimi. Ky vendim hyn në fuqi 10 ditë pas shpalljes, domethënë më 1 nëntor 2013. ”Dyrrah”-u mendon se publikimi i listës do të ndihmojë të interesuarit për të gjetur emrat në listë dhe për t’iu drejtuar Bankës Kombëtare Tregtare.

/agjencia e lajmeve ”Dyrrah”/    

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme, studiuesi Kastriot Dervishi ka publikuar një dokument të arkivit të ministrisë së Brend

Gjeneral Esat Pashë Toptani vazhdon ende të mbetet një personazh historik me shumë dritëhije.

Historia e Laçit, jo thjesht e qytetit por edhe emrit të tij, lidhet me vitet që ai ka mbi shpinë, që prej krijimit në periudhën komunist

Emisioni investigativ “Boom” në “Ora News” udhëtoi sot drejt portit të ri të peshkimit në Durrës.

Beteja e Durrësit është një betejë detare e zhvilluar ne afërsi të brigjeve të këtij qyteti, gjatë luftës së parë boterore, ekzaktësi

Fatmira Hajdari, foli për herë të parë pas vrasjes së bashkëshortit dhe babait të tre fëmijëve të saj, Azem Hajdarit, pesë muaj më pas.

Shumëkush prej shqiptarëve që i përket brezave të kohës së komunizmit, duhet ta mbajë mend radio “Pionerin”, siç dhe radio “Fatosin”, siç