Basketboll/ Teuta shkarkon trajnerin Bilali

21/04/2019 - 17:16

Edhe pse ekipi i Teutës i ka fituar dy trofetë e këtij sezoni: Kupën e Shqipërisë dhe Superkupën, sërish skuadra durrsake nuk gjen paqe për sa i përket trajnerit. Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Afrim Bilali ka deklaruar se nuk është më trajner i këtij ekipi detyre, të cilën shkodrani e mori vetëm një muaj më parë. Ende nuk dihet emri i trajnerit të ri.

Afrim Bilali është trajneri i tretë që shkarkohet nga Teuta këtë sezon, një ekip që po “ha” koka trajnerësh edhe pse ata janë fitues. Sezoni 2018-2019 nisi me Boban Ninic, që u shkarkua dhe në vendin e tij erdhi Miodrag Baletic. Me këtë të fundit, skuadra durrsake triumfoi në Kupën e Shqipërisë, por edhe kjo nuk mjaftoi.

Një muaj më parë drejtimin e Teutës e mori Afrim Bilali, që para pak ditësh fitoi Superkupën. “Nga dje nuk jam më pjesë e Teuta Basket. Pavarësisht arritjeve dhe tejkalimit të objektivave të vendosura nga drejtuesit e këtij ekipi, një ditë pas shpalljes fitues të Superkupës drejtuesit kanë vendosur që marrëdhenia jonë të ndërpritet. U vonova një ditë për ta postuar këtë status për të kuptuar se ku kam gabuar, por sado që u mundova nuk arrita të gjej ndonjë gabim në punën time... Gjithsesi e shijova punën me ekipin, sfida të tjera na presin”, shkruan Bilali në rrjetet sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, i ka reaguar publikisht Lionel Messit, pas kritikave të argjentinasit për Kupën e Amerikës që u mb

Elseid Hysaj ka nisur fazën përgatitore me Napolin, por mediat europiane bëjnë me dije se janë ditët e fundit si pjesë e napolitanëve.

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist.

Reali i Madridit është gati të lançojë “yllin” e ri, Takefusa Kubo, i cili mësohet se ka impresionuar stafin teknik tenkik më seancat stë

Në shtëpinë e Kinsey Wolanskit dhe të të fejuarit të saj, Vitaly Zdorovetskiy, pushtimi i fushës duket se është çështje familjare.

Ka ende shumë kohë deri në fundin e merkatos, por deri në ditën e sotme mund të nxjerrim përfundimin se skuadrat e mëdha të ligës spanjol

Antuan Grizman është gati të nisë një etapë të re në karrierën e tij.

Tifozët e Juventusit nuk duhet të presin gjatë për të festuar atë që konsiderohet si transferimi më i bujshëm i viteve të fundit pas bler

Verën e 2017-ës u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë, duke u larguar nga Barcelona drejt Paris Saint Germain, për shifrën stratosferik