Basketboll/Kupa: Vllaznia nuk paraqitet në Tiranë, ja 4 skuadrat gjysmëfinaliste te femrat

29/01/2018 - 16:03

Pas Tiranës, e kualifikuar e para në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë në basketboll për femra, tri skuadrat e tjera që kanë prerë një biletë për më tej janë Goga Basket, Flamurtari dhe Studenti.

Goga basket arriti një fitore të lehtë ndaj Apolonisë me shifrat 103-58, ndeshje në sens unik, pa histori dhe rivalitet, dominuar nga basketbollistet durrsake. Pa probleme fiton edhe Flamurtari, që mundi 96-89 Elbasanin, ndeshje e kontrolluar nga kampionet vlonjate, që avancojnë më tej.

Ndeshja e katërt çerekfinale, ajo mes Studentit dhe Vllaznisë, nuk u luajt, pasi ekipi shkodran nuk udhëtoi drejt kryeqytetit për të luajtur. Ende nuk dihen arsyet e mosparaqitjes së Vllaznisë, që e humbet 20-0 ndeshjen në tavolinë, ndërsa Studenti avancon në gjysmëfinale pa luajtur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.

Ditën e sotme, trajneri i kombëtares U-21, Alban Bushi ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur në prag të ndeshjes zyrtare kuali

E zeza mbi të bardhë në kontratë, “vendosin” që Roberto Mançini do të jetë trajneri i kombëtares italiane të paktën deri në vitin 2022, v

Shqipëria me disfatën 1-0 ndaj Turqisë humbi praktikisht mundësinë për të qenë e pranishme në Euro 2020.

Teuta ka vijuar stërvitjen, ndërsa në ndryshim nga skuadrat e tjera të Superiores, nuk ka preferuar të zhvillojë ndonjë ndeshje miqësore.

Dita e djeshme ka sjellë lajme të këqija për trajnerin e Interit Antonio Conte, pasi dy prej futbollistëve zikaltër, që janë të