Jo vetëm trofe, Teuta dhe Tirana luftojnë për milionat e Kupës

01/08/2020 - 12:30

Koha nuk premton, ndaj Teuta është e gjitha e përqendruar te Tirana. Durrsakët duan të jenë gati për të dielën, ditë kur do të luhet edhe finalja e Kupës së Shqipërisë.

FSHF-ja ka zgjedhur “Air Albanian” për ta zhvilluar këtë supersfidë, e cila do të shtojë në arkat e fitueses edhe 50 milionë lekë të vjetër.

Nëse kryeqytetasit duan “bis”, skuadra e Edi Martinit kërkon që ta mbyllë me trofe këtë edicion, që përkon edhe me 100-vjetorin e klubit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak ditë më parë mediat italiane raportuan se babai i Lionel Messit, Jorge Messi ka blerë një apartment në rrugën Joe Viale, shumë pranë

Në Itali fitoi titullin kampion për të nëntin sezon radhazi, por në Europë, Juventusi tregoi sërish se i mungon diçka për të fituar, pasi

Samir Handanoviç mbetet e tashmja për rolin e portierit të Interit, por në ambientet zikaltër po reflektojnë edhe mbi të ardhmen.

Klaus Gjasula është një nga lojtarët shqiptarë më të përfolur gjatë sezonit të sapo mbyllur.

Maurizio Sarri nuk është më trajneri i Juventusit.

Është gjithmonë e vështirë të gjesh fjalët e duhura për të treguar se si ndihet një futbollist që sapo është ngjitur në majën e podiumit.

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.