100 mln € për një 17-vjeçar, zbulohet transferimi i ri i Real Madrid

17/12/2019 - 16:36

Talenti francez Eduardo Kavaminga do të jetë goditja e bujshme e Realit në merkato.

Prestigjiozia “L’Equipe”, ka zbuluar se madrilenët janë shumë pranë akordit me 17-vjeçarin e Ren, i cili i ka impresionuar të gjithë me talentin e tij dhe kërkohet nga shumë klube Europiane.

Kavaminga rinovoi kontratën e parë profesioniste me skuadrën franceze deri në vitin 2022, teksa drejtuesit e Ren kërkojnë 100 milionë euro, për ta lënë të lirë talentin e tyre.

Bisedimet me Realin po avancojnë dita ditës, teksa gjasat janë të mëdha që francezi t’i bashkohet skuadrës madrilene.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin

Lewis Hamilton mund të jetë në rrugën e duhur drejt titullit të tij të shtatë në Formula 1, por britaniku nuk ka kontratë për vitin 2021.

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është takuar ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është jo vetëm një “saraçineskë” në mbrojtje, por edhe një gjuetar goli në zonën rival

Një postimi i trajnerit të Italisë, Roberto Mançini në “Instagram”, në lidhje me Koronavirusin, që po bën kërdinë në të gjithë botën, pro

Teuta po vijojnë përgatitjet dhe për nisjen e sezonit dhe në kampin durrsak optimizmi është i madh dhe të gjithë besojnë se fitimi i titu

Tetori pa fitore për Shqipërinë dhe Kosovën është reflektuar edhe në klasifikimin botëror të FIFAs-s, ku të dyja përfaqësueset humbasin t

Republika Çeke bëhet shteti i parë europian që ndërpret kampionatin për shkak të shtimit të madh të rasteve me të prekur nga Covid-19.

Dy humbjet e fundit, në kampionat ndaj Kadiz dhe në Champions ndaj Shahtjorit, kanë trazuar ujërat te Reali i Madridit. Pas humbjes së dj