14 të infektuar me covid-19 te Genoa, Napoli dhe Hysaj marrin përgjigjet e tamponëve

01/10/2020 - 17:18

Dy ditë më parë Genoa bëri me dije se pas analizave të bëra për Covid-19, 14 raste mes lojtarëve dhe stafit rezultuan pozitiv.

Një lajm i tillë alarmoi jo pak Napolin, skuadrën që luajti në fundjavë ndaj Genoas. Menjëherë stafi mjekësor i Napolit bëri tampona për të gjithë lojtarët dhe së fundmi kanë dalë edhe përgjigjet.

Klubi në faqen zyrtare ka bërë me dije se asnjë prej lojtarëve apo stafit nuk është infektuar dhe të gjithë kanë rezultuar negativ.

Një lajm i mirë për Hysajn dhe lojtarët e tjerë që tashmë do të bëjnë edhe një tjetër test ditën e nesërme për t’u siguruar akoma më shumë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo vijon t’i mungojë fushave të futbollit për shkak se vijon të jetë i infektuar me COVID-19.

Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli i luajtur, Daniele De Rossi ka vendosur t’i futet rrugës së trajningut dhe po vijon të studiojë e të

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm.

Pas vendimit drastik për mbylljen e stadiumeve, për shkak të pandemisë, tifozët holandezë, kishin gjetur një mënyrë tjetër komode për t’i

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim.

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të.

Teuta meriton notën 10 në këtë merkato në bazë të përforcimeve që ka bërë ekipi blu.

Teuta është gati, e vetmja gjë që pret tashmë është nisja e kampionatit.

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin