2 ekipe në garë për shërbimet e Panuçit

06/04/2019 - 15:01

Seria B mund të rikthejë në treg Kristian Panuçin. I larguar nga kombëtarja jonë, italiani është në planet e 2 klubeve.

Sipas asaj që raporton “Calciomercato”, Panuçin vera e ardhshme do ta gjejë në stolin e një klubi. Pas përvojës zhgënjyese në vendin tonë, për teknikun interesohet Selernitana, që po mendon të ndryshojë trajner në fundin e sezonit. 

Nga ana tjetër, një skuadër tjetër që do ta donte Panuçin në ekip është edhe Venecia. Pas lamtumirës së Zengës, Kozmi nuk solli atë që pritej pasi nuk po arrin të siguroi mbijetesën. E sigurt ëshë se Panuçi do të rikthehet në stol shumë shpejt…

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa

Me të zgjidhur tashmë çështja e trajnerit, falë edhe konferencës së parë mediatike të kaluar me sukses nga Maurizio Sarri, java e ardhshm

Tifozëve të Romës me siguri nuk do t’u pëlqejë ky lajm, por në shenjë hakmarrjeje edhe ndaj drejtuesve të klubit verdhekuq që nuk i ofroi

Kjo është java e Romelu Lukaku, me Inter që e ka vendosur sulmuesin belg në prioritet absolut.