“2 milionë euro për çdo gol”, zbulohen shifrat e dështimit të Higuain

18/01/2019 - 13:46

Minutat e pakta të lojës në stadiumin “Mbreti Abdullah” nuk e ndihmuan Milanin e tij që të shmangte humbjen në finalen e Superkupës, por jo vetëm prej kësaj gjysmë-ndeshjeje, kuqezinjtë po mendojnë të shesin Gonzalo Higuain. Sulmuesi argjentinas që u mor me bujë për të rikthyer skuadrën milaneze në elitën e futbollit kontinental, po konfirmohet si një nga dështimet më të bujshme dhe këtë e konfirmojnë numrat.

Kur erdhi në merkaton e verës mes entuziazmit të tifozëve, u duk se Pipita do të ndihmonte në kualifikimin e Milanit në Ligën e Kampioneve, por tani do të kujtohet për oshilacionet e një gjysmë sezoni dhe transferimin e bujshëm dhe të çuditshëm që po finalizon drejt Chelseat.

Gonzalo Higuain i ka kushtuar Milanit 2 milionë e 187 mijë e 500 euro për çdo gol të shënuar. Prezenca e tij në fushë është paguar 800 mijë euro në çdo ndeshje dhe nëse kjo përkthehet në minutat e argjentinasit, 9.403 euro për çdo të tillë.

Bomberi latin ka shënuar 8 herë në 22 paraqitje dhe ky është rendimenti i tij më i keq, që kur zbarkoi në futbollin italian në verën e vitit 2013. Nëse statistikave i shtojmë dhe një përjashtim dhe një penallti të humbur, atëherë ndoshta gjysma e tifozëve të Milanit që duan ta shesin, kanë vërtet të drejtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.