3 portierë për '90, Guardiola zbulon “shpikjen”: Ju tregoj pse e futa mbrojtësin Uoker në portë

07/11/2019 - 17:14

Mbrëmja e djeshme nuk ishte aspak e lehtë për Pep Guardiolën, teksa spanjollit i duhej të aktivizonte tre lojtarë në portë.

Ederson u dëmtua, Bravo mori karton të kuq, ndërkohë që minutat e fundit u detyrua ta mbyllte me mbrojtësin Uoker brenda kuadratit, ndërsa pas ndeshjes, ai tregon edhe pse vendosi të fuste pikërisht Uokerin.

“Ederson nuk ndihej mirë në minutat e fundit të pjesës së parë. Kishte një problem muskular tek kofsha. Për momentin nuk e di si është gjendja e tij. Duam që ta kemi të gatshëm për fundjavën, por gjithsesi nuk do e rrezikojmë. Pse futa Uokerin? Trajneri i portierëve, Ksabi Mancisidor, më sugjeroj Kajlin për në portë, sepse ai është i shpejtë, si edhe për kurajën e tij. Ishim me fat sepse morëm vetëm një goditje nga Atalanta në kuadrat, kur ai ishte në portë, por e përgëzoj për kurajën dhe dëshirën për të ndihmuar ekipin në atë pozicion.” – deklaroi Guardiola.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dalë në një konferencë zyrtare, ku foli rreth impiantit "Air Albania Stadium" dhe përparimit t

Juventusi do të tentojë ta rikthejë Pol Pogbanë në Torino që në merkaton dimërore.

Sezonin i katërt në pankinën e Mançester Sitit, duket se do të jetë i fundit për Pep Guardiolën, te skuadra angleze.

“Kur nuk ke pulën, do të hash sorrën”, thotë një shprehje e urtë popullore.

Sikur të mos mjaftonte fakti që sulmi po shënon shumë pak, Bledi Shkëmbit i shtohet edhe stresi i dëmtimeve.

Sikur të mos mjaftonte fakti që sulmi po shënon shumë pak, Bledi Shkëmbit i shtohet edhe stresi i dëmtimeve.

Menjëherë pas fitores me rezultatin 0-3 në Bosnjë, Kombëtarja Italiane ka udhëtuar drejt Venecias për një aktivitet promocional, por nuk

Stadiumi i ri kombëtar, i cili nisi si “Arena Kombëtare”, por pritet që të mbajë emrin “Air Albania Stadium”, do të inaugurohet nesër me

Fantazisti i Milanit, Paqueta mori numrin 10 të Brazilit dje në miqësoren ndaj Argjentinës, në mungesë të kapitenit Neymar, por nuk e jus

Argjentina mposhti me rezultatin 1-0 Brazilin ditën e djeshme, në një ndeshje ku nuk munguan polemikat edhe pse ishte vetëm një miqësore.