4 gola dhe kontestime për 2 penallti, Shkëmbi: Kemi probleme, ja çfarë më tha arbitri i katërt

14/12/2019 - 20:16

Trajneri i Teutës Bledi Shkëmbi nuk pranoi të justifikonte humbjen e thellë të skuadrës së tij 4-0 ndaj Kukësit në javën e 15-ë të kampionatit.Pavarësisht, kontestimeve të gjykimit në rastin e dy penalltive në favorin e Kukësit, Shkëmbi e ngarkoi me përgjegjësi lojtarët, të cilët nuk arritën të shfrytëzonin saktë rastet përpara portës kundërshtare.

“Nxjerrjen e sulmuesit e bëra se isha i pakënaqur me lojën e tij, nuk bëri detyrat si duhej. E pyeta arbitrin: ‘Si është rregulli kur topi kap kokën pastaj shkon te dora, a quhet penallti?’ Kaq, nuk ka problem.

Arbitri i katërt m’u përgjij se nëse topi kap kokën e lojtarit nuk quhet penallti.

Çfarë të them? Janë gjëra që duken.

Për të qenë i sinqertë, nuk merrem me arbitrat dhe nuk do të merrem asnjëherë. Po them diçka, më vjen keq për lojtarët, kishim mungesa nuk na duhej ky dygolëshi i parë kaq i shpejtë. Kishim dhe ne problemet tona, nuk duhej të justifikoheshim.

Do të ishte gol model. Nuk është problemi i dy penalltive, por te çështja jonë. Pjesën e parë ishte Lorenca Vila mund të shënonte ballë për ballë me portierin. Merita ka dhe Kukësi, që ka një ekip me shumë cilësi’’, mbylli deklaratën e tij tekniku i Teutës Bledi Shkëmbi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.