6 milionë euro në sezon plus bonuse, zbulohet oferta e Milanit për rinovimin e Donnarummës!

20/11/2020 - 17:07

Objektivi primar i drejtuesve të Milanit gjatë kësaj periudhe është rinovimi i kontratës me portierin Giggio Donnarumma, dhe në këtë aspekt Gazidis dhe Maldini po punojnë fort.

Milani dëshiron të nënshkruajë për 3 ose katër vite me Donnarumma, ndërkohë që i ofron 6 milion euro në sezon. Kjo është paga aktuale e portierit dhe italianët thuhet se janë gati të përfshijnë shpërblime të ndryshme në marrëveshjes.

Raiola nga ana tjetër kërkon pagë më të lartë për klientin e tij, ndërkohë që vijon të përflitet ende për klauzolën e largimit nëse nuk arrihet objektivi Champions League. Javën e ardhshme palët do të ulen në tavolinë dhe do të mësohet më tepër, por gjasat janë që Donnarumma të rinovojë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zv.trajneri i Teutës, Bledar Hodo dhe kapiteni Renato Arapi dolën në konferencën për shtyp në vigjilje të përballjes me Vllazninë që do t

Në një situatë krize ekonomike, ku kanë rënë thuajse të gjithë zërat e të ardhurave të klubeve të futbollit, sponsorët e fanellave janë t

Në shtëpinë bardhekaltër vazhdon që të mbajë peshë çështje Luis Alberto.

Mançester Siti nuk ka ndërmend që të transferojë Lionel Mesin në merkaton e verës. Të paktën, kështu informon “Sky Sports”.

Siç u shpjegua nga Xhuzepe Marota përpara Inter-Torino ("do të kërkojmë kushtet e duhura"), klubi milanez tashmë konsideron me kujdes mak

Situatë aspak e qetë te Napoli, pas humbjes në shtëpi ndaj Milanit, me rezultatin 1-3.

Liverpool fitoi pastër 3-0 ndaj Leicester, duke i dhënë një pritje të “ashpër” ish trajnerit Brendan Rodgers, aktualisht në pankinën e “d

Arsenal nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola dje ndaj Leeds, teksa në fund të ndeshjes u regjistrua në episod mjaft i veçantë mes Ki

Milani triumfoi me rezultatin 1-3 në transfertën e vështirë ndaj Napolit dhe rimori kreun e renditjes në Serinë A, duke bindur plotësisht

Mungesa e triumfit në Champions League, apo fakti që Juve nuk shihet si favorit në një të ardhme të afërt për të fituar trofeun më të rën