"Agresion" nga Franca, ekipi i regbi në polici për dhunë

Postuar: 13/02/2018 - 17:20

Shkuan për të fituar ndeshjen, por u kthyen me një disfatë të sikletshme e bashkë me të edhe një çështje të hapur nga policia për agresion seksual, që në më të mirën e rasteve, do të mbetet një njollë në kombëtaren franceze të regbi.

Disa lojtarë nga përfaqësuesja transalpine u morën në pyetje në aeroportin e Edinburgut pas raportimeve për një sulm seksual në fundjavë. Policia skoceze tha se hetimet fillestare nuk kanë zbuluar kryerjen e një krimi, por fakt mbetet që çështja është e hapur dhe kthimi i francezëve në vendlindje u shty me disa orë.

Raportimet për agresionin seksual të disa lojtarëve të përfaqësueses së regbi ndaj një grupi vajzash, u përhapën pak orë pas humbjes së Francës 32-26 ndaj Skocisë në impiantin “Mwrej Fild”. Më herët u raportua se në një pub të njohur të Edinburgut, kishte patur përleshje mes tifozërive respektive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për tifozët kundërshtarë në futbollin italian, Juventusi është një skuadër që nuk do të pastrohet asnjëherë nga njolla e trukimeve, sidom

Mbrojtësi i Vijarealit, Ruben Semedo, është arrestuar nga policia pas një incidenti të dhunshëm brenda shtëpisë së tij, brenda së cilës t

Reali i Madridit dhe Barcelona e kanë parë emrin e tyre mes skuadrave që janë përfshirë në listën e ndeshjeve të trukuara, por fatmirësis

Në javët e fundit nuk kanë qenë të pakta zërat që e largojnë teknikun italian të Chelsea nga Londra, kjo edhe për shkak të rezultateve jo

Në kulmin e debatit mbi shitjen e Milanit, është përfshirë për të thënë fjalën e tij edhe Silvio Berlusconi, ish-president i kuqezinjve,

Grabitet shtëpia e Philipe Coutinhos, futbollistit brazialian që në merakton e janarit iu bashkua Barcelonës nga radhët e Liverpoolit.

Grabitet shtëpia e Philipe Coutinhos, futbollistit brazilian që në merakton e janarit iu bashkua Barcelonës nga radhët e Liverpoolit.

Ajo ndaj Vllaznisë është me të vërtetë një disfatë veçanërisht e rëndë për Teutën që tani shikon veten 4 pikë larg rivalëve kuqeblu në lu

Kuqezinjtë po kalojnë një moment pozitiv në kampionat dhe, nën urdhrat e Gatuzos, janë vënë në ndjekje të Interit dhe njëkohësisht janë n

Te Partizani shfrynë ndaj arbitrit dhe Federatës Shqiptare të Futbollit që sipas drejtorit të të kuqëve po falsifikojnë kampionatin.