Al-Khelaifi lëshon bombën, dridhet Neymar!

17/06/2019 - 13:14

Plas te Paris Saint Germain. Presidenti Nasser Al-Khelaifi ka bërë të qartë se shumë shpejtë gjërat do të ndryshojnë te kampionët e Francës, duke lënë të kuptohet se do të ketë largime të rëndësishme. Deklaratat e numrit 1 të PSG po bëjnë xhiron e botës dhe vinë si një paralajmërim për yllin e skuadrës Neymar Jr i cili nuk është më i paprekshëm te parizienët.

“Futbollistët duhet të marrin përsipër përgjegjësitë e tyre, nuk janë këtu për t’u argëtuar por për të punuar më fort. Nuk do të pranoj më sjellje sikur të jenë zonja e parë apo njerëz të famshëm”, theksoi Al-Khelaifi për L’Equipe.

Fjalë këto që me siguri Neymar nuk i ka pritur mirë dhe largimi i tij nga kampionët e Francës në këtë merkato tashmë është shumë i mundshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Java e 15 e kampionatit italian soli humbjen e parë të sezonit për Juventusin, por mbi të gjitha konfirmoi krizën në klubin e Napolit dhe

Matia De Shiljo dhe Juventusi duket se janë pranë “divorcit” mes tyre. 

Rusia ka marrë një goditje të madhe, pasi është përjashtuar për katër vite nga të gjitha aktivitetet e mëdha sportive, nga Agjensia Botër

Teuta ia doli në ditën e djeshme të fitonte një përballje aspak të lehtë ndaj Skënderbeut, jo vetëm ër forcën e kundërshtarit në fushë, p

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi, deklaroi se fitorja ishte një detyrim për ekipin e tij ndaj qytetit të Durrësit, pas asaj që kaloi qytet

Juventus pësoi humbjen e parë sezonale mbrëmjen e të shtunës ndaj Lazios, me rezultatin 3-1 me përmbysje, gjë që i ka lënë një shije të h

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare një nga mësueset më të nderuara të Durrësit dhe ish-kampionja kombëtare e ping pong-ut, Ver

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 në