Alarmi i Contes, Marota vihet në lëvizje, projektohet merkato, objektivi kryesor një kampion bote

08/11/2019 - 17:04

Nuk kanë rënë në “vesh të shurdhët” fjalë e thënë nga Antonio Conte pas humbjes më përmbysje që pësoi kundër B.Dortmund. Drejtuesit e klubit ziklatër janë vënë menjëherë në lëvizje për të gjetur opsionet e duhura në merkaton e janarit.

Sulmi është reparti që kërkon një zgjidhje emergjente duke parë dhe dëmtimin e gjatë të Sanchez, Conte ka nevojë për një zëvendësues, sezoni është i gjatë për tu kaluar vetëm me Lukakun dhe Lautaron. Emri i parë në listën e dëshirave është Oliver Giroud, në skadencë kontrate me Chelsea.

Sulmuesi francez përfiton 8 milion euro në sezon, një shumë e madhe për Inter por lojtari ka dhënë dritën jeshile për të negociuar me klubin ziklatër.

Giroud plotëson të gjithë kriteret e Contes, mbi të gjitha është një lojtarë me eksperiencë ndërkombëtare. Një tjetër repart që ka nevojë për përforcime është edhe mesfusha. Emrat këtu mbeten të njëjtë, Vidal ose Raktic.

Dy lojtarët e Barcelonës pëlqehen shumë nga Conte, e rëndësishme është të vij njëri prej tyre. Jo vetëm sulmi dhe mesfusha, ndonjë përforcim mund të ishte i mirëpritur edhe në mbrojtje. Darmian dhe Florenzi janë dy lojtarët që kanë përfunduar në listën e Marottas.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kosova do të luajë një sfidë mjaft të rëndësishme të enjten në mbrëmje, në transfertën ndaj Republikës Çeke, takim që do të vendos shumë

Interi ka zhvilluar një fillim sezoni pothuajse perfekt në drejtimin e Antonio Contes.

Riccardo Orsolini është një nga risitë e listës së Italisë së Mancinit, për takimet eleminatore "Euro 2020".

Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur lojtarë të ndrysh

Pol Pogba është dhe mbetet një objektiv i Juves, aq sa media angleze, duke rënë në dijeni edhe të disa prej emrave të merkatos së janarit

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zviceriane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në

Ditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares, Emanuele Ndoj dhe Myrto Uzuni, ku kanë folur për grumbullim

Vijojnë ofendimet në kor për mamanë e futbollistit të Romës, Nikolo Zaniolo.

Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin “Air Albania”, ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të brendshme në Meksikë

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman i ndau rrugët me trajnerin Niko Kovac pasi që lojtarët e skuadrës